كد مطلب : 55509  1397/04/04 : تاريخ
 

فیروزگاه خبر داد:
افزایش 6 متری سرانه فضای سبز با تکمیل پروژه 1000 هکتاری کوههای باغستان

  رئیس سابق کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج گفت: تکمیل پروژه 1000 هکتاری کوه های باغستان منجر به افزایش 6 متری سرانه فضای سبز خواهد شد که اتفاق بسیار خوبی برای شهر است.
سعید فیروزگاه در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج اظهار داشت : پروژه 1000 هکتاری کمربندی کوه های باغستان از سال گذشته در دست احداث است که اتمام آن افزایش 6 متری سرانه فضای سبز را به همراه خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه فضای سبز ریه های تنفسی شهر هستند، افزود: کلانشهر کرج در گذشته به عنوان یک باغشهر مورد توجه پایتخت نشینان بوده است اما امروز به علت گسترش شهر نشینی و افزایش جمعیت از وسعت باغات کاسته و ف بر فضای شهری افزوده شده است.

فیروزگاه اظهار داشت : با توجه به اینکه در وضعیت بحرانی هوا قرار گرفته ایم و امروز کلیه کلان شهر های کشور از آلودگی هوا رنج می برند، افزایش یک متر مربع فضای سبز در کاهش آلودگی هوا بسیار موثر خواهد بود.

وی، افزایش سرانه فضای سبز را یکی از محورهای برنامه کاهش آلودگی هوا بیان و تاکید کرد : نگاه دوره چهارم مدیریت شهری کرج  جهت توسعه سرانه فضای سبز و احداث پارک ها و بوستان های شهری و محله ای معطوف به تقویت مناطق محروم و کم برخوردار است؛ در توزیع این سرانه عدالت و رشد موزون شهر نیز مد نظر قرار گرفته است.

عضو کمیسیون عمران شورای شهر کرج از توسعه فضای سبز به عنوان عامل تقویت کننده سیما و منظر شهری یاد کرد و افزود: درختان، گل ها و گیاهان علاوه بر تولید اکسیژن انبوه از طریق عمل فتوسنتز به ارتقاء کیفیت هوا کمک کرده همچنین موجب کم رنگ تر شدن اغتشاشات بصری می شوند و آرامش روانی را برای شهروندان به ارمغان می آورد.

رویا منیری
 1395/10/22-14:07 : تاريخ درج
©2011 www.KAMNANEWS.ir . All Rights Reserved