كد مطلب : 55505  1396/12/03 : تاريخ
 

درکارگروه "مسافری حمل و نقل درون و برون شهری؛
راه اندازی خط BRT تهران –_ کرج بررسی شد

  معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج از بررسی راه اندازی خط BRT تهران –_ کرج به عنوان راهکاری برای مرتفع شدن معضلات ترافیکی و افزایش رفاه مردم در دومین جلسه کارگروه "مسافری حمل و نقل درون شهری و برون شهری" خبر داد.
احمد افضلی این مطلب را در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج عنوان کرد و گفت: دومین جلسه کارگروه "مسافری حمل و نقل درون شهری و برون شهری" به ریاست مهرداد تقی‌زاده معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی و مدیرکل دفتر فنی استانداری البرز در محل این وزارتخانه برگزار شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج اظهار داشت: در دومین جلسه کارگروه "مسافری حمل و نقل درون شهری و برون شهری"، رئیس اداره نظارت بر پروژه های ترافیکی و نمایندگان سازمان اتوبوسرانی از شهرداری کرج نیز حضور داشتند و در خصوص اولویت استفاده از سیستم حمل و نقل همگانی در معابر شهری به ویژه موضوع رژیم راه‌ها (Road Diet) بحث و تبادل نظر شد.

افضلی اضافه کرد: در ادامه این کارگروه، در خصوص امکان‌سنجی اجرای خط سامانه تندرو اتوبوس (BRT) در حدفاصل شهرهای تهران – کرج، مواردی مطرح و حاضرین در جلسه نظرات خود را در این رابطه بیان کردند.

گفتنی است، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج در دومین جلسه کارگروه "مسافری حمل و نقل درون شهری و برون شهری" به بیان مشکلات ترافیکی این شهر پرداخته و بر لزوم توجه ویژه جهت اختصاص اعتبارات ملی در راستای پیشبرد پروژه‌های ترافیکی در این کلانشهر از جمله ساخت کنارگذر شمالی و بهره‌برداری از قطار شهری تاکید کرده است.

در پایان این کارگروه نیز مقرر شده تا کارگروه ویژه‌ای جهت حل مشکلات و معضلات ترافیکی اتوبان تهران کرج جهت ارائه راهکارهای مناسب در این خصوص در وزارت راه و شهرسازی تشکیل شود و موارد مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.
بنفشه سادات آقایی
 1395/10/22-09:49 : تاريخ درج
©2011 www.KAMNANEWS.ir . All Rights Reserved