كد مطلب : 55500  1397/04/04 : تاريخ
 

پروژه 400 هکتار جنگلکاری باغستان کرج در نگاه مسئولان ارشد

  در بازدید خبرنگاران و اصحاب رسانه از پروژه 400 هکتار جنگلکاری باغستان ،برخی از مدیران ارشد شهر کرج در این مجموعه حاضر شدند و هریک اظهاراتی را در این خصوص و نیز در راستای افزایش سرانه فضای سبز بیان کردند.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، 15 دی ماه جاری خبرنگاران و اصحاب رسانه در پروژه 400 هکتار جنگلکاری باغستان با حضور برخی از مدیران ارشد شهر کرج گرد هم آمدند و پس از بازدید از این پروژه به مصاحبه و گفتگو با آنان پرداختند که پاره ای از این اظهارات به شرح ذیل می باشد.

شهردار کرج:
 


علی ترکاشوند در گفتگو با خبرنگاران گفت: پروژه مذکور بزرگترین مجموعه گردشگری و محیط زیستی استان البرز است که منشاء خیر و برکات بسیاری برای شهر و شهروندان به حساب می آید.

وی ضمن حمایت کامل از توسعه فضای سبز از پیش بینی بودجه 500 هکتار جنگلکاری در سال 96 خبر داد و بیان داشت: سازمان پارکها و فضای سبز  با تمام توان اجرایی و ظرفیتهای موجود کل محدوده را مورد مطالعه و بررسی قرار خواهد داد تا در آینده ای نزدیک بتوانیم محیطی با کارکرد غالب فضای سبز همراه با امکانات تفرجی برای تمامی اقشار در سنین مختلف فراهم آوریم.

این مسئول افزود: احدا ث پروژه تفریحی و گردشگری باغستان کرج یک اتفاق بسیار بزرگ  در شمال غربی کرج است که این مهم چند برابر اقدامات عمر شهرداری این کلانشهر  از بدو تاسیس آن تا کنون  در حوزه جنگلکاری  می باشد.

 
دبیر دوم شورای اسلامی شهر کرج و ناظر سازمان پارکها در شورا:
 


فاطمه آجرلو با  بیان اینکه مدیریت شهری کرج و در راس آن سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری این کلانشهر در موضوعاتی همچون احیای نهالستان محمد شهر، تملک باغ آلو،تلاش برای تملک و احیای باغ سیب، جنگلکاری باغستان و احیای باغات  کلاک جهادی عمل کرد اند گفت: اکنون دوران کنونی فصل طلایی رشد و توسعه سرانه فضای سبز در کلانشهر کرج به شمار میرود و همه تلاش ها به منظور مقابله با روند فزاینده آلودگی هوا و مشکلات زیست محیطی به کار گرفته شده است.

عضو شورای شهر:
 


حمید رضا ابوالحسنی عنوان کرد: جنگلکاری باغستان کرج با توجه به جهت  وزش بادهای موسمی و انتقال هوای سالم با توجه به تنفس درختان میتواند نقش موثر و مهمی  در کاهش آلودگی هوا داشته باشد، در همین زمینه جهت مبارزه با آلودگی هوا  تلاش میکنیم هزار هکتار به دو هزار هکتار تبدیل شود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان البرز:
 


حسین محمدی اظهار داشت: یکی از محور های برنامه کاهش آلودگی هوا توسعه و حفظ فضای سبز موجود است که سالانه به ازای هرنفر یک متر مربع به فضای سبز کلانشهر کرج باید اضافه شود که خوشبختانه این یک متر مربع محقق شده و در این برنامه جلو هستیم.

استاد  برجسته پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران:
 


منوچهر نمیرانیان در گفتگو با خبرنگاران حاضر در دهکده تفریحی باغستان گفت:  از خصوصیات بارز و مهم این پروژه طراحی آن برای تمامی گرو های سنی و سلایق مختلف حتی پیش بینی مسیرهای عبور جهت معلولین است که استفاده و تفریح را برای تمامی اقشار و رده ها ممکن می سازد.

نازنین فرضی زاده
 1395/10/22-09:53 : تاريخ درج
©2011 www.KAMNANEWS.ir . All Rights Reserved