كد مطلب : 55365  1397/02/04 : تاريخ
 

سخنگوی شورای شهر:
تنظیم بودجه در شهرداری کرج نوعی سیاست گذاری است/آغاز بررسی بودجه سال96 از هفته آینده

  سخنگوی شورای شهر کرج ضمن بیان اینکه روند بررسی متمم بودجه در زمان بندی مناسبی در حال انجام است از آغاز بررسی بودجه 96 شهرداری کرج خبرداد و گفت: تنظیم بودجه در شهرداری ها یک نوع سیاست گذاری در روند فعالیت آن به شمار می رود.
داوود وحیدی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج در خصوص روند برررسی متمم بودجه سال 96 اعلام داشت: شورای شهر اکنون بحث رسیدگی به متمم بودجه 95 را در دستور کار دارد و از نظر زمان بندی کارها خوب پیش رفته  و امیدواریم بتوانیم هفته آینده بررسی متمم بودجه را به اتمام رسانده و نهایی کنیم.
 
وی در رابطه با آغاز بررسی بودجه 96 با بیان اینکه با پایان یافتن متمم بودجه، فرصت بررسی بودجه 96 فراهم می شود، تنظیم بودجه در شهرداری کرج را نوعی سیاست گذاری خواند و افزود: با انجام این مهم برنامه های یکساله شهرداری بر اساس تعیین بودجه پایه ریزی می شود.
 
سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج عنوان کرد: اگر امسال قبل از پایان سال موفق به تنظیم بودجه شویم و فرآیند قانونی آن طی شود، شهرداری قطعا از روزهای اول سال آینده کارها را با قدرت و قوت می تواند آغاز خواهد کرد؛ و مقدمات کارهای عمرانی و خدماتی را بهتر انجام می دهد.
 
این مسئول در ادامه در خصوص ضرورت ساماندهی دستفروشان گفت: بحثی در خصوص دستفروشان و موضوع سد معبر در شورای شهر مطرح است که این موضوع در کلانشهر ها پر رنگ تر است و متاسفانه در کرج نیز چند نقطه وجود دارد که به جهت حجم  حضور دست فروشان مشکلاتی را در شهر بوجود آورده و ضروری است ساماندهی شود.
 
وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع در جلسات متعدد به این موضوع پرداخته شده و کمیته ای نیز در قالب کارگروه در این زمینه تشکیل شده است که در آن نمایندگان اصناف نیز حضور داشتند و در این زمینه نقطه نظرات و راهکارهایی مطرح شد.
 
تعداد واحد های صنفی به لحاظ استاندارد از حد نرم آن فاصله بیشتری دارد
 
وحیدی ادامه داد: مشکلی که اکنون وجود دارد این است که در واقع تعداد واحد های صنفی هر شهر باید در حد نرم آن باشد، در حالیکه در کرج تعداد واحد های صنفی بیش از حد استاندارد است.
 
وی بیان کرد: با توجه به استاندارد موجود که برای هر 250 تا 300 نفر با یک واحد صنفی است، در کرج به طور متوسط برای هر 25 تا 30 نفر یک واحد صنفی داریم و این بدان معنی است که قدرت توانمند سازی واحد های صنفی از لحاظ اقتصادی به شدت کاهش پیدا کرده است و عملا اگر مدیریت و تصمیم درستی نگیریم با حجم زیاد واحد های صنفی در شهر مواجه خواهیم شد و خود آنها دچار بحران می شوند.
 
این مسئول پارلمان شهری بیان داشت: اولین وظیفه مسئولان این است که  تلاش کنند واحد های صنفی درآمد کافی داشته باشند، با توجه به اینکه واحد ها تعهداتی به اداره دارایی، شهرداری و بیمه دارند، لذا لازم است که حمایت و پشتیبانی شوند.
 
وحیدی در ادامه به بحث دستفروشان و مشکلات ایجاد شده در این زمینه پرداخت و گفت: به دلیل بیکاری که امروز با  توجه به  شرایط جامعه حاکم است، معضلی به نام دستفروشی ایجاد شده است که در کارشناسی های انجام شده دستفروشان به سه دسته تقسیم شده اند، یک دسته از آنها در واقع هم شاغل اند و در کنار آن با حضور در خیابان ها به دستفروشی به عنوان منبع دوم به امرار معاش می پردازند، دسته بعدی بیکار هستند و از ناچاری به این شغل روی آورده اند و یک دسته هم که تعداد آنها بسیار اندک است، قاعدتا سابقه مطلوبی ندارند.
 
وی افزود: در این راستا مقرر گردیده نیروی انتظامی سوابق این افراد و پیمانکارانی را که مسئولیت اجرای ساماندهی و برقراری غرف را بر عهده خواهند گرفت استعلام شوند و مکان هایی از سوی شهرداری به این منظور در نظر گرفته شود تا به صورت متمرکز این افراد در این مکان ها به صورت موقت بهفعالیت مشغول شوند.
 
وحیدی اضافه کرد: در این راستا آیین نامه ای تنظیم شد و در اختیار شورای شهر قرار گرفت و کمیته مورد نظر نیز بررسی های لازم را به عمل آورد و نظر نهایی در اولین جلسه شورا اتخاذ و به شهرداری ابلاغ خواهد شد.
 
وی در پایان گفت: با توجه اینکه زمان کمی تا پایان سال مانده است، باید تلاش کنیم تا آستانه سال جدید که معمولا حجم دستفروشان افزایش می یابد نسبت به ساماندهی نسبی این امر تصمیمات و اقدامات لازم را اتخاذ نمائیم. 


 
زهرا قاسمی
 1395/10/15-13:35 : تاريخ درج
©2011 www.KAMNANEWS.ir . All Rights Reserved