كد مطلب : 55089  1397/03/30 : تاريخ
 

در پاییزی که گذشت محقق شد:
نگاه مسئولان شهری به فعالیتهای سازمان پارکهای کرج /پروژه مهر ویلا در پاییز 95 پر رنگ تر شد

  نگاه ویژه مسئولان ارشد شهری و سایر نمایندگان در حوزه های مختلف استان البرز و شهر کرج به پروژه های در حال اجرای سازمان پارکهای کرج گرما بخش پاییز سرد امسال بود.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، در سه ماهه گذشته حضور مسئولان ارشد شهری و نمایندگان حوزه های مختلف در استان البرز و شهرستان کرج، در روزهای سرد پاییزی، گرما بخش فعالیت های سازمان بود؛ شنیدن سخنان و نظرات  مسئولان در خصوص اقدامات سازمان پارکها خستگی را از تن کارکنان این مجموعه  به در کرد و انگیزه پرسنل را در خصوص پیشبرد بهتر امور بالا برد.

در حاشیه این جلسات و بازدید ها، برنامه ریزی ها و پروژه های در حال اجرای سازمان بسیاری شنیدنی است که نظرتان را به پاره ای از این اظهارات جلب می کنیم.

در روزهای اول مهر ماه  فاطمه آجرلو عضو شورای اسلامی شهرکرج و ناظر سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری این کلانشهر ضمن بازدید از دهکده تفریحی باغستان و جنگلکاری مدیریت مناسب هزینه در این پروژه را در راستای تحقق اصول اقتصاد مقاومتی خواند و مطابقت دقیق المان ها و طراحی با فرم طبیعی محدوده همچنین مدیریت مناسب هزینه ها را از ویژگی های بارز آن دانست.
 

 
در هفته ورزش سازمان با قهرمانی تیم فوتسال پایگاه امام خمینی(ره) مراسم تقدیر و تشکر از بازیکنان را در دستور کار قرار داد در این راستا رضا گل محمدی، مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران با مطلوب خواندن  عملکرد سازمان در حوزه فضای سبز  بیان داشت :  در کلانشهر کرج،  حدود 30 درصد فضاهای سبز اختصاص به فضاهای ورزشی دارد که این مهم بسیار ارزشمند بوده و در  تقویت ورزش به ویژه در بوستان های کرج بسیار چشم گیر می باشد و امیدواریم این روند همواره در سال های آتی نیز رو به رشد باشد و هر روز شاهد این باشیم که تعداد بیشتری از شهروندان جهت انجام ورزش های انفرادی و یا همگانی در بوستان ها حضور داشته باشند.

 

 
تشکیل جلسه سمن های فعال محیط زیست

با تشکیل جلسه سمن های فعال محیط زیست در محل سازمان پارک ها حسین محمدی، مدیر کل محیط زیست استان البرز در این جلسه حاضر شد و در خصوص اقدامات سازمان نظراتی را بیان کرد و گفت: طی دو سال اخیر شاهد اجرای اقدامات موثر سازمان پارک ها در کمیته کاهش آلودگی هوا بودیم.

وی با اشاره به پروژه های سازمان پارک ها و شهرداری کرج اظهار داشت: در نظر گرفتن شأن و منزلت شهروندان در این پروژه ها یکی از خصوصیات بارز تدوین طرح های سازمانی است همچنین احترام به سلایق مردم از ویژگی های اصلی سیاست گذاری ها برای اقدامات اجرایی  سازمان پارکها می باشد.


 

 
این مسئول همچنین در حاشیه بازدید از زیر گذر مهر ویلا اجرای این این پروژه را امری مهم در کاهش آلودگی هوای شهر کرج دانست و در این خصوص اظهار داشت: به طور قطع احداث فضای سبز با این وسعت باعث بالا رفتن سرانه سبز شهری می شود که تاثیرات مثبتی در کاهش آلودگی هوا ایفا می کند.

وی افزود: بی شک اقدامات ارزشمند شهرداری کرج در این راستا می تواند کمک شایانی در زمینه صیانت از محیط زیست کرده و ریه های شهر را از دود و گرد و غبار با پالایش توسط پوشش های گیاهی و با بالا رفتن سرانه فضای سبز پاک کند همچنین احداث این پروژه در کاهش ترافیک شهر نیز مثبت است.


 
در اواسط آبان ماهی که گذشت جلسه مشترکی بین سعید توکلی، مسئول کمیته محیط زیست موسسه و بنیاد البرز شناسی به همراه  تعدادی از اعضای جمعیت همیار این موسسه  و محمد رضا زین العابدینی، مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبزشهرداری کرج برگزار شد و از طرف جمعیت همیار لوح یادبودی به مدیر عامل این مجموعه به نشانه تشکر از عوامل سازمان جهت بهبود فضای سبز شهر کرج اهدا شد .
 

در اواسط پاییز نیز عده ای از شهروندان مراتب تقدیر و تشکر خود را از مدیر عامل سازمان پارک ها در در خصوص فراهم آوردن زمینه های رفاهی و تفریحی پارک ایران زمین و عوامل فعال در این پارک ابراز کردند.
 

حضور پدر بزرگوار شهیدان پناهی در سازمان پارک ها

حضور پدر بزرگوار شهیدان پناهی در یکی از روزهای سرد پاییز در سازمان پارک ها هر چند برای مدت زمان کوتاه گرما بخش این مجموعه شد و با بذل وجودشان پروژه پردیس نور که یادمانی از غرور ملی شهدای این آب و خاک است کلید خورد، گفتنی است این پردیس در دهکده ی تفریحی و گردشگری باغستان در مساحتی به مقیاس پنج هکتار طراحی خواهد شد و دارای ورودی مجزا از اتوبان همت به داخل پردیس بوده و پیش بینی می شود که این محل در آینده در زمره ی جاذبه های گردشگری استان البرز قرار گیرد.

 

 
از جمله بازدید های مهم در آبان ماه گذشته، بازدید فاضلیان مدیر کل دادگستری استان البرز، شا کرمی دادستان کرج و ترکاشوند، شهردار این کلانشهر و جمعی از اعضای شورای قضایی بوده که با حضور گرم خود در این روزهای سرد با سخنان و اظهاراتشان در خصوص پروژه دهکده تفریحی و گردشگری باغستان، همچنین زیر گذر مهر ویلا موجب دلگرمی کارکنان و فعالان در این پروژه ها شدند در ادامه پاره ای از نظرات و اظهارات این مسئولان را میخوانیم:

احمد فاضلیان رئیس دادگستری کل استان البرز دهکده تفریحی و گردشگری باغستان را از طرح های ملی وکلان کشور دانست و با مثبت ارزیابی کردن اقدامات سازمان پارکها گفت: در انجام کلیه پروژه های سازمان عزم جدی مشاهده می شود خصوصا با شروع طرح هزار هکتاری و انجام درختکاری پاره ای از دغدغه های ما در این خصوص بر طرف شد.

وی با اشاره به اینکه این منطقه حکم تنفس گاه مردم را داشته است به اولویت قرار دادن افزایش سرانه فضای سبز در کنار سایر امورات تاکید کرد و گفت: با همت مجموعه مدیریت شهری کرج و سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری این کلانشهر و ایجاد هزار هکتار جنگلکاری و برنامه ریزی جهت کاشت 400 هکتار فضای سبز تا اخر امسال  این مهم تحقق خواهد یافت و این امر گشایش بزرگی را در محیط زیست استان به وجود می آورد.

 

 
در بخشی دیگر حاجی رضا شاکرمی، دادستان کرج نقش پروژه باغستان را در کاهش آلودگی هوا مهم دانست و اظهار داشت: با توجه به اینکه آلودگی هوا عامل اساسی در عدم یادگیری و قدرت تمرکز کودکان و آیندگان ما می باشد با احداث پروژه بزرگ باغستان بخش عمده ای از این نگرانی کم می شود.

وی با اشاره به اینکه درختان و جنگل ها سربازانی هستند که حافظ هوش و یادگیری و قدرت تمرکز آیندگان ما می باشند، گفت: با ایجاد 1000 هکتار فضای سبز در این مجموعه قسمت اعظمی از آلودگی هوا کاهش می یابد و کودکان در آینده کمتر از این معضل رنج می برند.

این مسئول با اشاره به بکارگیری مهارت های خاص فضای سبز در دهکده تفریحی و گردشگری  باغستان، ایجاد آبیاری قطره ای و در کنار آن کاشت درختان مقاوم به کم آبی را از جمله خصوصیات مورد توجه و ویژگی های بارز این پروژه بیان کرد و گفت: انجام کارهای اصولی و علمی در همه مسائل باعث ایجاد توسعه و پیشرفت امور می شود.

وی دهکده تفریحی و گردشکری باغستان را از پروژه های بی سابقه استان البرز دانست و افزود: مردم شهر کرج جهت تفریح، ورزش، کوهنوردی و رفع خستگی روزانه خود قطعا به چنین مکانی نیاز داردند و این پروژه امر اجتماعی بزرگی است که مهم ترین نقش را هم در زندگی اجتماعی مردم و هم در بحث آلودگی هوا خواهد داشت.

 

 
علی ترکاشوند، شهردار کرج نیز در راستای بازدید مدیر کل دادگستری استان البرز، دادستان کرج و جمعی از اعضای شورای قضایی استان از دهکده تفریحی و گردشگری باغستان با تاکید به این امر که بیشترین سطح تماس را شهرداری ها با جامعه دارند و در مقابل بیشترین درخواست ها را نیز از حوزه قضایی خواهیم داشت بر حمایت و پشتیبانی دستگاه قضایی به منظور پیشبرد بهتر امور تاکید کرد و گفت:  آشنا شدن و مشاهده مسئولین دستگاه قضایی از نزدیک با روند انجام کار مدیریت شهری کرج در مرتفع ساختن پاره ای از مسائل و مشکلات نقش اساسی دارد.
 

 

همچنین شهردار کرج در حاشیه بازدید از پروژه زیرگذر مهرویلا با مهم ارزیابی کردن نقش فضای سبز در سلامت شهری رضایت خود را از عملکرد سازمان پارک ها و فضای سبز کرج در پروژه زیرگذر مهرویلا اعلام کرد و با اشاره به اینکه افزایش فضای سبز شهری موجب کاهش آلودگی هوا و افزایش سطح سلامت شهروندان می شود، عنوان کرد: در هر پروژه عمرانی افزایش سرانه فضای سبز نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

وی احداث حجم وسیع فضای سبز با کیفیت بالا در پروژه زیرگذر مهرویلا را از جمله اقدامات مطلوب سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری کرج ذکر و عنوان کرد: تعامل مناطق 12 گانه و سازمان های تابعه در اجرای پروژه های عمرانی ستودنی است و مدیریت شهری کرج به صورت واحد برای خدمت رسانی به شهروندان فعالیت می کنند.

این مسئول با بیان اینکه احداث فضای سبز با مساحتی بالغ بر  7.2 هکتار  و کاشت گونه های خاص و مقاوم به کم آبی باعث بالا رفتن سرانه فضای سبز سطح شهر می شود، گفت: با کاشت این وسعت از گیاهان امیدداریم مدیریت شهری به پالایندگی هوا کمک کرده تا به سهم خود در حفظ سلامت آیندگان گامی برداشته باشیم
.


کلانشهر کرج یکی از شهرهای برتر ایران در حوزه منظر آرایی

در واپسین روزهای پاییزی که گذشت، قاسم صالحی
معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان البرز به دعوت سازمان پارک ها در سازمان حضور پیدا کرد و به ارائه نظرات و اظهارات خود در خصوص اقدامات این مجموعه پرداخت و کلانشهر کرج را یکی از شهرهای برتر ایران در حوزه منظر آرایی و طراحی فضای سبز دانست و با ارائه گزارش توضیحاتی جامع، آمار و اطلاعاتی دقیق درباره وضعیت آب استان البرز و شهر کرج ارائه نمود و به بحث و هم اندیشی در خصوص تهدیدات و فرصت ها پرداخت و در ادامه ضمن تشکر از مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری کرج، بابت این دغدغه و مطرح نمودن آن به عنوان هدف اصلی سازمان در سال 96 این اقدام را مثبت ارزیابی نموده و نسبت به همکاری و تعامل حداکثری با سازمان اعلام آمادگی کرد.

 
 
 
در  آخرین روزهای آذر ماه سال جاری نیز ممیزی در سازمان انجام شد و محمد بهبودی نماینده شرکت IMQ و سرممیز این دور ممیزی، رئوس فعالیت های سازمان را منطبق با بندهای تعریف شده در استاندارد 9001 مدیریت کیفیت خواند و ضمن تشکر از همکاری واحدها و دوایر سازمان در تسهیل روند ممیزی و ارزیابی سالیانه صدور مجدد گواهینامه سازمان اعلام کرد: وضعیت سازمان در تمامی بخش ها منطبق با اهداف، برنامه ها  و خط مشی تعریف شده در استاندارد 9001 می باشد و تسلط مدیر ارشد مجموعه از سیستم مستقر، مشارکت مستقیم در کلیه امور، تمرکز بر مشتری مداری و همچنین  تشکیل کمیته هماهنگی با مدیران میانی به طور مستمر را مهمترین امیتاز مثبت ممیزی امسال خواند.

وی، تعریف جامع و توسعه یافته ی اهداف کیفی همراه با جزییات اجرایی مبتنی بر خط مشی سازمان در حوزه مدیریت را نیز نکته ارزنده دیگر این دور ممیزی سازمان پارکها از نگاه استاندارد 9001 معرفی کرد.

این مسئول همچنین وجود چک لیست های معتبر و کارشناسی شده در راستای ارزیابی ذینفعان و پیمانکاران حوزه حفظ و نگهداری در واحدهای ذیربط، فعالیت های ترویجی،  آموزش های شهروندی و آگاهی دقیق و تسلط پرسنل بر شاخص های فرآیندی و اهداف کیفی، را نیز از امتیازهای مثبت دیگر سازمان معرفی کرد که طی گزارش جامع ممیزی  به شرکتIMQ در ایتالیا جهت صدور مجدد گواهینامه ارائه خواهد شد   .
 

به پاس ارج نهادن شهروندان کرجی به فرهنگ نگهداری از فضای سبز و نمایش اخلاقیات گیاه شناسی و نیز بالا بودن روحیه زیبایی دوستی هموطنان و همشهریان در نمایشگاه بزرگ گل و گیاه کرج و به واسطه استقبال بی نظیرشان از جشنواره لاله ها در سال گذشته، سازمان پارکها اقدام به کاشت گونه های گیاهی جدید در مناطق 12 گانه و نیز کاشت  پیاز های لاله رنگارنگ به منظور  هر چه زیبا تر  شدن شهرمان در آغاز فصل بهار  وآماده سازی باغ گلهای شهید چمران جهت میزبانی هموطنانمان کرده است.

غرس 40 هزار اصله درخت از انواع مگنولیا، ابریشم ایرانی، زیتون تلخ، بید آرژانتینی، اقاقیا گل، بلوط مازو و ... (در حاشیه معابر)، 60 هزار درختپه زینتی نظیر توری، به ژاپنی، یاس زرد،همچنین کاشت  320 هزار پیاز لاله در مجموعه ی باغ گلهای پارک شهید چمران و 300 هزار پیاز در مناطق 12 گانه ظرف مدت 7 روز از اقدامات موثر سازمان در آذر ماه سال جاری بود.


 
 

به طور  کلی و  با مروری بر اقدامات سازمان در سه ماهه اخیر می توان در نگاه کلی اینگونه توصیف کرد که: " پاییز امسال برای رخ نمایی عروس فصل ها در سال آینده جان فشانی کرد وتمام تلاش خود را کرد که در فصل خزان هر برگی که به زمین می افتد آهنگی باشد برای نمایش هر چه زیباتر شدن  فصل بهار در کوچه پس کوچه های شهرمان "
 
 
 
 

نازنین فرضی زاده
 1395/10/04-10:00 : تاريخ درج
©2011 www.KAMNANEWS.ir . All Rights Reserved