/ - 1398/01/03 - . شنبه - 3/23/2019
کد مطلب : 65248
تاریخ ثبت : 1397/10/20-17:12
با آموزش و اطلاع رسانی صحیح:
خسارات ناشی از حوادث طبیعی به حداقل می رسد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: آموزش و اطلاع رسانی صحیح کلید کاهش خسارات در زمان وقوع حوادث است.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، مهدی مهرور اظهار کرد: طی چند روز گذشته شاهد برگزاری همایش تخصصی وضعیت ریسک و راهبردهای مدیریت بحران زلزله در کرج بودیم.

وی ادامه داد: این قبیل رویدادها با هدف آموزش و آگاهی بخشی به مسئولین و مردم  و حفظ سرمایه های ملی و انسانی در زمان وقوع حوادث طبیعی برگزار می‌شود.

وی ابراز کرد: بدون شک اگر  مسئولین نسبت به پراکندگی گسلهای شهر آگاهی کافی داشته باشند از این دانش برای انجام اقدامات پیشگیرانه استفاده و سازه‌ها را در مناطقی بنا می‌کنند که کمترین خطر و ریسک پذیری را دارند.

وی توضیح داد: بدون شک آموزش و اطلاع رسانی صحیح کلید کاهش خسارات در زمان وقوع حوادث است.

مهرور تصریح کرد : زمان وقوع زلزله قابل پیش بینی نیست و صرفا باید با اقدامات پیشگیرانه از خسارات این حادثه طبیعی جلوگیری کرد.

وی افزود: در سال های اخیر نظام مهندسی اقدامات خوبی در خصوص مقاوم سازی بناها انجام داده و شاهد اجرای آئین نامه 2800 در ساختمان سازی، توسط شهرداری های تابعه استان و نظام مهندسی بوده ایم که امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.

این مسئول گفت: آموزش کلید جذب مشارکت شهروندان در زمان وقوع حوادث است به همین دلیل دستگاههای مختلف باید به فراخور امکاناتی که در اختیار دارند، در راستای آگاهی رسانی عمومی برای بهترین عملکرد در قبل، حین و بعد از حوادث اقدام کنند.


فرزانه سید اسحقی

حوادٍث مهرور مدیریت بحران
تعداد دفعات مشاهده شده : 573
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.