/ - 1397/11/29 - . دوشنبه - 2/18/2019
کد مطلب : 64848
تاریخ ثبت : 1397/09/15-10:55

لزوم تقویت ظرفیت‌های اجتماعی در بافت های فرسوده

رییس کمیسیون شهرسازی معماری و بافت‌های فرسوده شورای اسلامی شهر کرج بر لزوم تقویت ظرفیت‌های اجتماعی و اقدامات عمرانی در بافت‌های فرسوده تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، احد رسولی در جلسه تسهیلگری و بازآفرینی بافت های فرسوده شهری که با حضور مدیر منطقه 12 شهرداری و دیگر مدیران دستگاه‌های مرتبط در دفتر تسهیلگری شهرک سهرابیه تشکیل شد، افزود: بازآفرینی محلات کم برخوردار و بافت‌های فرسوده شهری با هدف ارتقا کیفیت زندگی شهری انجام می شود.

این مسئول با تاکید بر توانمندسازی اجتماعی و عمرانی در بافت های فرسوده، اظهار کرد: به‌رغم اینکه اقدامات عمرانی از نظر شهروندان از اهمیت بیشتری برخوردار است و بیشتر دیده می شود اما تقویت ظرفیت‌های اجتماعی اقدامی بلند مدت برای افزایش سرمایه های اجتماعی، خواهد بود.

رییس کمیسیون شهرسازی معماری و بافت های فرسوده شورای اسلامی شهر کر، تصریح کرد: دفتر تسهیل‌گری و توسعه محلات سهرابیه و اخترآباد در سهرابیه مستقر شده و مردم این محلات می‌توانند با مراجعه به این دفتر، مشاوره‌های لازم را در خصوص بهسازی و بازسازی محله خود دریافت کنند.

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر کرج بر مشارکت بخش خصوصی در احیای بافت فرسوده تاکید کرد.

 
دفاتر تسهیل گری باعث برون‌ سپاری و کوچک‌ سازی ادارات است
مدیر منطقه 12 شهرداری کرج در این جلسه از آمادگی و همکاری این شهرداری در زمینه بافت های فرسوده وباز آفرینی شهرک سهرابیه خبر داد و افزود: راه اندازی دفاتر تسهیل‌گری، تسهیل در مدیریت شهر بوده و این امر به مشارکت شهروندان وابسته است.

مهرداد فیروزبخت گفت: دفاتر تسهیل گری باعث برون‌سپاری و کوچک‌ سازی ادارات شده و موجب می‌شود مردم به مثابه "شهروند مسئول" در اداره محلات خود مشارکت داشته باشند
که این موضوع به لحاظ اجتماعی و اقتصادی اثرات بسیار سودمندی خواهد داشت.
 
 
فرزانه سیداسحقی
راه اندازی دفتر تسهیل گری منطقه 12 شهرداری احد رسولی
تعداد دفعات مشاهده شده : 97
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.