/ - 1397/12/01 - . چهارشنبه - 2/20/2019
کد مطلب : 64832
تاریخ ثبت : 1397/09/15-12:13

احیا و نوسازی بافت‌های فرسوده شهری کرج در مسیر جدید

معاون بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری کرج از پویایی موتور محرکه تملکات بافت فرسوده در منطقه اسلام آباد کرج، خبر داد.
مهدی فیروزبخت در گفت و گو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج با اعلام این خبر افزود: شکوفایی تپه مرادآب کرج از مسیر احداث رینگ 30 متری عبور می کند.

وی در خصوص اراضی آزاد شده اسلام آباد با بیان اینکه این نقطه از شهر کرج مانند نگینی درخشان قابلیت تبدیل شدن به قطب گردشگری را دارد؛ افزود: در حال حاضر 20 پرونده در مرحله ارزیابی و تقویم کارشناسی و تنظیم مبایعه نامه است.

معاون بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری کرج با اشاره به این که پروژه تملک املاک فرسوده منطقه اسلام آباد بدون همکاری و مشارکت اهالی این منطقه میسر نیست، ادامه داد: البته با روحیه مشارکتی که در اهالی این منطقه وجود دارد پیش بینی می شود این پروژه هر چه سریعتر به ثمر بنشیند و تپه مرداب به جایگاه حقیقی خود برسد.

فیروزبخت گفت: همچنین با عنایت به مصوب شدن کد هزینه تملکات در بودجه مصوب سال جاری سازمان، با هدف تسهیل و تسریع در انجام امور و ممانعت از موازی کاری با رویکرد تکریم ارباب رجوع، پروژه تملک املاک فرسوده 85 ملک ریزشی در تپه اسلام آباد و 280 ملک در رینگ 30 متری، به این سازمان محول شد.

وی خاطرنشان کرد: تعریف پروژه های مشارکتی و ایجاد ساختارهای گردشگری، اقامتی، سایت فضای سبز، شهربازی و پارک تحقیقاتی از جمله گزینه هایی است که می تواند ارزش افزوده قابل توجهی برای اراضی آزادسازی شده به همراه داشته و بخشی از سرانه های رفاهی شهر و نیازِ شهروندان به فضاهای تفریحی را تامین کند.

 
واگذاری دفاتر خدمات نوسازی تسهیل گری به بخش خصوصی
معاون بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده سازمان در ادامه به درج آگهی فراخوان مشاور جهت راه اندازی دفاتر خدمات نوسازی تسهیل گری در بافتهای فرسوده شهر کرج اشاره کرد و افزود: با تهیه شرح خدمات دفاتر خدمات نوسازی تسهیل گری و دستور العمل ابلاغی این دفاتر، فراخوان انتخاب مشاور به امور قراردادهای شهرداری آغاز شده که متقاضیان می توانند با حضور در امور پیمان‌های شهرداری کرج اقدام به شرکت در مناقصه نمایند.

گفتنی است؛ این مناقصه به صورت دو مرحله ای و به روش QCBS و پس از ارزیابی کیفی و تهیه ی فهرست کوتاه برگزار خواهد شد.

 

نازنین فرضی زاده

عمران بازآفرینی فضای شهری شهرداری کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 262
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.