/ - 1397/11/29 - . دوشنبه - 2/18/2019
کد مطلب : 64816
تاریخ ثبت : 1397/09/14-09:41

درختان کهنسال منطقه 12 شهرداری کرج شناسنامه دار شدند

مدیر منطقه 12 شهرداری کرج گفت: 120 اصله درخت کهنسال در منطقه 12 ثبت پلاک و شناسنامه دار شدند.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، مهرداد فیروزبخت  اظهار کرد: طی ماههای گذشته 120 اصله درخت کهنسال در منطقه 12 ثبت پلاک و شناسنامه دار شده اند.

وی ادامه داد: علاوه بر این، بنا به درخواست مردم، 50 اصله درخت در فرعی دوم آزادی و ولیعصر غربی کیانمهر کاشته شد.

وی تصریح کرد: تاکنون هزارو 200 بوته از گل‌های آنترا، مارگریت، کروپیس، وگندمی، پامپاس گراس و تریتوما در نهالستان منطقه 12 کاشته شده است.
 
این مسئول افزود: با توجه به آغاز فصل سرما بیش از  1000 متر مربع گل بنفشه در محلات مختلف سطح منطقه از جمله در بلوار ارم، بلوار امیر کبیر، بلوار نور و میدان سرباز و همچنین در پارک های هامون، الغدیر، دکتر قریب، ورزش، امام، میدان ولیعصر کیانمهر، پارک خبرنگاران کاشته شده است.

فیروزبخت یادآور شد: هزار بوته از گونه‌های کم آب پیروکانتا، رزماری و لاوان نیز در دور برگردان پنجم، ششم، هامون زنبق ، بلوار ارم کاشته شده است.

مدیر منطقه 12 شهرداری کرج بیان کرد: اصلاح و بازکاشت دوربرگردان های زنبق و ششم ارم و سنگ چینی به متراژ 800 متر مربع و کاشت 2 هزار قطعه بوته گل داوودی و هرس بوته‌ها در بلوارهای سطح منطقه خصوصا بلوار ارم، امیر کبیر و نور کیانمهراز دیگر اقدامات واحد فضای سبز این منطقه است.

وی در ادامه با اشاره به برنامه کوددهی به درختان منطقه افزود: با توجه به فصل سال رفیوژ میانی به تعداد 6 هزار اصله درخت در محلات مختلف کیانمهر، آق تپه، ماهداشت و زندان، بلوار نور، بلوار ایمان، شهادت، جهاد غربی و شرقی مورد کندکوب و کوددهی شدند.

فیروزبخت تاکیدکرد: هرس درختان از دیگر اقدامات فضای سبز منطقه 12 است که از آن جمله می توان به هرس 900 اصله درختان سوزنی برگ در ناحیه یک ،800 اصله در ناحیه 2 و سرزنی و تکثیر گونه کم آب آنترا به تعداد 3 هزار بوته اشاره کرد.

 
فرزانه سیداسحقی

شناسنامه درختان کهنسال گلکاری منطقه 12 شهرداری
تعداد دفعات مشاهده شده : 200
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.