/ - 1397/11/29 - . دوشنبه - 2/18/2019
کد مطلب : 64793
تاریخ ثبت : 1397/09/11-22:16

بوستان بهارستان وارد مدار خدمت رسانی شد

سرپرست سازمان سیما،منظرو فضای سبز شهری شهرداری کرج، گفت: بوستان بهارستان با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال و با موقعیت کوهستانی به بهره برداری رسید.این بوستان دارای فضای سبز، زمین بازی کودکان، زمین ورزشی چند منظوره، مسیر تندرستی، آبنما و آبشار صخره ای است.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، پیمان بضاعتی پور در آیین بهره برداری از بوستان بهارستان واقع در منطقه 7 شهرداری کرج ضمن قدردانی از حضور مسئولان شهر کرج و مردم فهیم شهرک بهارستان، اظهار کرد: یکی از مهمترین کارکردهای فضای سبز، نقش آن در شرایط زیست محیطی است؛ با توجه به كمبود اراضی برای توسعه فضای سبز شهری لازم است علاوه بر حفظ باغ‌ها و فضاهای سبز موجود، از ظرفيت‌ های موجود برای توسعه فضای سبز و حفظ درختان شهری استفاده بهينه کرد.
 
وی ادامه داد: عملیات اجرایی این بوستان از سال ها قبل آغاز شده و مساحت آن بالغ بر یک هکتار است که ازاین  میزان 60 درصد یعنی 6 هزار متر مربع به فضای سبز اختصاص دارد و مابقی شامل معابر، آبنما، آبراهه، سرانه های خدماتی، زمین های ورزشی، زمین بازی کودکان، بوفه و نمازخانه است.

 
سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج، گفت: منطقه 7 شهرداری کرج جزو مناطق کم برخوردار در زمینه سرانه فضای سبز است که خوشبختانه با بهره برداری از این بوستان که وامدار تلاش همکارانمان در این منطقه است امروز شاهد توسعه عرصه های فضاهای سبز به لحاظ کیفی و کمی هستیم.

بضاعتی پور با بیان اینکه در پی حمایت های شورای اسلامی شهر کرج می توان سبزینگی بیشتری در شهر مشاهده کرد، یادآور شد: در سالی که گذشت شاهد رشد فضای سبز شهری بوده ایم که این روند و نگاه ویژه به محلات کم برخوردار و مسائل مرتبط با فضای سبز، محیط زیست و زیبا سازی مناظر می تواند موجب اتفاقات مثبتی در ماه های انتهایی سال و سالیان آتی برای شهر کرج باشد.

وی بیان کرد: این بوستان به دلیل شیب زیاد و برخورداری از صخره های طبیعی در سخت ترین شرایط در حال ساخت بود كه خوشبختانه امروز به همت شهردار و شورای شهر کرج، این بوستان احداث و شکلی آبرومندانه و در شان یک شهر به خود گرفت.

 

 
فرزانه سیداسحقی

بوستان بهارستان بضاعتی پور محیط زیست
تعداد دفعات مشاهده شده : 178
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.