/ - 1397/11/29 - . دوشنبه - 2/18/2019
کد مطلب : 64779
تاریخ ثبت : 1397/09/11-14:42

ضرورت ارزیابی وضعیت نمای ساختمان‌های شاخص شهر

معاون معماری و شهرسازی شهرداری کرج از تشکیل کمیته نما در مناطق مختلف شهرداری خبر داد.
به گزارش پایگاه مدیریت شهری کرج، احدالله احمدی پرگو در حاشیه پنل تخصصی "نما" که با حضور شهردار کرج، اعضای شورای شهر و صاحب نظران این حوزه برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه شهرداری کرج طی دوسال گذشته اقدامات قابل توجهی در حوزه سیما و منظر شهری انجام داده که اجرای طرح جامع سیما منظرشهری یکی از آنها است.

وی افزود: امروز در جلسه‌ای که با معاون وزیر داشتیم مقرر شد در آینده‌ای نزدیک این طرح در شورای عالی شهرسازی مطرح و به محض تصویب، به شهرداری‌ها ابلاغ شود.

این مسئول با بیان اینکه با اجرای این طرح معضلات مربوط به نما و فضای بصری شهری به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند، گفت: ضوابط اجرایی این طرح نیز تهیه و به کمیسیون ماده پنج ارائه و ضمن تصویب، به مناطق مختلف شهرداری ابلاغ شده است.

پرگو بیان کرد: براساس این ابلاغیه مقرر شد تا یک کمیته نما در معاونت شهرسازی و معماری شهرداری کرج و یک کمیته در مناطق مختلف شهرداری تشکیل شود.

وی اظهار کرد: این کمیته موظف است تا ساختمان‌های شاخص را از لحاظ نما و فضای بصری مورد ارزیابی قرار دهد و دیگری موظف است تا تمامی ساختمان‌هایی که از شهرداری مجوز ساخت گرفته و در مرحله اجرا هستند را از لحاظ استانداردهای نما کنترل کند.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری کرج در پایان با تاکید براینکه امیدواریم با اقدامات انجام شده فضای بصری زیباتری داشته باشیم، افزود: قصد داریم با ارسال لایحه‌ای به شورا و گرفتن مجوزهای لازم برای افرادی که در ساخت و سازها از نماهای مناسب و طراحی‌های زیبا استفاده می‌کنند، تشویقی در نظربگیریم.

المیرا دادمهر

توجه به نمای شهر پرگو زیباسازی بصری
تعداد دفعات مشاهده شده : 193
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.