/ - 1397/11/29 - . دوشنبه - 2/18/2019
کد مطلب : 64774
تاریخ ثبت : 1397/09/11-12:18

‍ ‍ خارج از بحث های مهندسی، "نما" یک حوزه بسیط فرهنگی اجتماعی است

شهردار کرج گفت: نما و سیما منظر یک حوزه بسیط فرهنگی اجتماعی است.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، علی اصغر کمالی زاده در پنل تخصصی "نما" که با حضور اعضای شورای شهر و صاحب نظران این حوزه در باشگاه میلاد برگزار شد، افزود: خارج از چارچوب های مهندسی، نما باید به عنوان یک هویت و فرهنگ مورد استفاده قرار گیرد.

شهردار کرج ادامه داد: باید در مسیری قدم برداریم که نمای ساختمان های ما به عنوان جامعه ای اسلامی برگرفته از فرهنگ ایرانی اسلامی باشد نه برگرفته از کلیساهای کاتولیک و فرهنگ های غربی.

وی تاکید کرد: نما و سیما منظر شهری خارج از بحث های مهندسی یک حوزه گسترده فرهنگی اجتماعی است که باید از این ظرفیت وسیع به درستی استفاده کرد.

کمالی زاده با اشاره به انجام مطالعات جامع سیما منظر، گفت: مطالعات جامع سیما منظر در حال انجام است که پس از تصویب به عنوان یک سند جامع و کامل اجرایی خواهد شد.

شهردار کرج در بخش دیگر صحبت های خود با اشاره به برگزاری اولین نشست رسمی نهاد جامع مطالعات و برنامه ریزی شهر کرج، افزود: در اولین نشست این نهاد که با حضور معاون شهرسازی وزیر راه و رییس شورای اسلامی شهر کرج برگزار شد موضوعات بسیار خوبی مانند طرح های تفصیلی به بحث گذاشته شد که تلاش می کنیم با پیگیری های مستمر و برگزاری جلسات گوناگون به خروجی های مدنظر برای رسیدن به شهری توسعه یافته، دست یابیم.


 

ستاره محمدی

شورا شهرداری کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 173
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.