/ - 1397/11/29 - . دوشنبه - 2/18/2019
کد مطلب : 64751
تاریخ ثبت : 1397/09/10-12:21

لزوم تفکیک منابع آبیاری فضای سبز شهری از آب شرب / ضرورت حذف چمن از فضای سبز

سرپرست منطقه 6 شهرداری کرج بر لزوم تغییر ساعات آبیاری فضای سبز شهری تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، خسرو سرحدی با تاکید بر لزوم تفکیک منابع آبیاری فضاي سبز شهري از سامانه آب شرب اظهار کرد: بر این اساس به طول 500 متر لوله گذاری و انتقال آب خام از منطقه صوفی آباد و قنات قلم به بلوار شهید دهستانی منطقه 6 انجام شد.
 
وی با تاکید بر لزوم بهینه سازی در مصرف آب شرب شهری اظهار کرد: یکی از روش‌ها برای مقابله با کم آبی و کاهش مصرف آب بخصوص در مصارف فضای سبز شهری، جداسازی آب شرب از دیگر آب های مصرفی است.
 
سرپرست منطقه 6 شهرداری کرج بیان کرد: با توجه به کمبود آب در سطح کشور و سهم آبیاری فضاهای سبز شهری از مصرف آب شرب و همچنین نیاز به وجود پوشش گیاهی سبز در عرصه های شهری، شهرداری منطقه 6 اقدام به اجرای این طرح کرده است.

سرحدی چگونگی تامین و توزیع آب در فضاهای سبز شهری را مهم‌ترین چالش در نگهداری از آن‌ها برشمرد و گفت : برای حل بحشی از این مشکل، طرح انتقال آب خام از منطقه صوفی آباد و قنات قلم به بلوار شهید دهستانی مورد بررسی و به مرحله اجراء درآمد.
 
وی یادآورشد: در مرحله بعدی این طرح، لوله گذاری و انتقال آب خام به خیابان شهید بنی نجار صورت می‌گیرد.

سرحدی همچنین تغییر ساعت آبیاری از پیک ساعت مصرف به نیمه شب و حذف چمن از عرصه‌های موجود در سطح منطقه و جایگزینی با کاشت گونه های گیاهی مقاوم به کم آبی را یاز دیگر راه‌های  صرفه جویی در منابع آبی موجود عنوان کرد و گفت: منابع آبی تنها به ما تعلق ندارد پس باید با رعایت الگوی مصرف درست، سهمی هم برای آیندگان از این منابع باقی بگذاریم.فرزانه سیداسحقی

 


 


جداسازی آبیاری منطقه6 شهرداری کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 126
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.