/ - 1397/11/29 - . دوشنبه - 2/18/2019
کد مطلب : 64746
تاریخ ثبت : 1397/09/10-10:53

بافت فرسوده ، بلای جان شهرهای امروزی

معاون معماری و شهرسازی شهرداری کرج از تلاش برای آغاز طرح احیای بافت مسکونی تپه اسلام آباد تا پایان سال خبر داد.
احدالله احمدی پرگو در گفت‌وگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، اظهار کرد: ساماندهی تپه اسلام آباد در قالب طرح ساخت 520 واحد مسکونی پایه‌ریزی شده که مشتمل بر احداث 5 بلوک است.

وی افزود: به دنبال این هستیم تا پروانه ساخت یکی از این بلوک‌ها را تا پایان سال دریافت کنیم تا کار احیای بافت مسکونی این تپه آغاز شود.

وی توضیح داد: باتوجه به اینکه محدوده این تپه جزء طرح بازآفرینی شهری قرار گرفته، از انجام هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز جدید در این منطقه جلوگیری می‌شود.

وی ابراز کرد: در تحقق اهداف طرح بازآفرینی شهری، مهمترین اقدام جلوگیری از ایجاد بافت‌های فرسوده جدید در نقاط هدف است چون اگر نتوانیم جلوی ساخت و سازهای غیرمجاز در بافت‌های فرسوده شهر را بگیریم، عملا اجرای این طرح بی نتیجه خواهد بود.

این مسئول ادامه داد: طرح ساماندهی تپه اسلام آباد به تصویب شورای عالی شهرسازی رسیده و برای اجرای آن سایر ادارات و دستگاه‌ها نیز وارد میدان شده و با شهرداری تعامل خوبی دارند.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری کرج اضافه کرد: در تلاش هستیم با واگذاری سند مالکیت به صاحبان واحدهای مسکونی در منطقه اسلام آباد، مشارکت ساکنین این منطقه را برای اجرای اصولی طرح بهسازی واحدهای مسکونی جلب کنیم.

پرگو افزود: برای ساماندهی فضاهای عمومی اطراف این منطقه نیز طرح ویژه ای داریم و برای پیاده سازی  آن یک میلیاد و 100 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

این مسئول خاطر نشان کرد: رسیدگی به وضعیت تپه اسلام آباد از جمله عرصه 70 هکتاری فضای عمومی آن یک پروژه اقتصادی است و برای پیشبرد آن  به مشارکت بخش خصوصی هم در بخش مطالعات و هم در حوزه اجرا نیازمندیم.


 


المیرا دادمهر

بافت فرسوده تپه اسلام آباد ساماندهی
تعداد دفعات مشاهده شده : 200
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.