/ - 1397/12/01 - . چهارشنبه - 2/20/2019
کد مطلب : 64638
تاریخ ثبت : 1397/09/01-09:40

‍ ضرورت دیده شدن و شنیده شدن!

استفاده از نظراتی که قابلیت کاربردی دارد، پاسخ به سوال ها و ابهامات و در کنار آن ها بیان اقدامات و چشم اندازها علاوه بر ایجاد بستری برای دیده شدن شهروندان، بذری است که رشد و سبز شدن آن به سبز شدن باور و اعتماد از دست رفته شهروندان منجر می شود.
پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، مصطفی فراغت /  تفاوتی نمی کند از چه جنسی باشیم، زن یا مرد؛ مدیر یا کارمندی معمولی؛ مشکلات زمانی بروز می کند که تن به عادت می دهیم، دیدن به جای "نگاه کردن"، شنیدن به جای "گوش دادن."

آن زمان است که داشتن ارتباطِ موثر دشوار می شود، با همه ی گروه ها؛ از سنتی گرفته تا مدرن ترها، از کم سواد گرفته تا با سوادترها.

اما‌ به نظر می رسد وجه تمایز علی اصغر کمالی زاده با شهرداران گذشته کلانشهر کرج را باید در داشتن "نگاه متفاوت" جستجو کرد؛ در توجه به لایه های شهر؛ آنجایی که استفاده از دیدگاه شهروندان به عنوان مخاطبان اصلی نه مهم بلکه ضروری می شود!  

ارتباط دوسویه با شهروندان جدای از هوش و ذکاوت شهردار کرج، نشان دهنده اهمیت تبادل در دنیای کنونی است، اهمیت کاستن از فشار شهروندان و اشاره به این نکته که بودنِ همه افراد مهم است؛ به شرطی که هنر به رخ کشیدن توانایی ها و ظرافت کنار گذاشتن حاشیه ها و کشف متن های کمتر دیده شده وجود داشته باشد.

حلقه یِ مفقوده مجموعه مدیریت شهری با دنیای شهروندی که علاوه بر ایجاد رنجش به باور شهروندان نیز آسیب جدی وارد کرده است نیاز به "دیده شدن" و "شنیده شدن" است.

وقتی حضور ما و نگاهی که به مسائل داریم، از موضوعات شهری تا موضوعات فرهنگی و ورزشی و اجتماعی محترم شمرده نشود، وقتی مدلی که می خواهیم شهرمان رشد نکند، فواصل در گذر زمان به دلسردی و بی تفاوتی و از بین رفتن احساس تعلق منتهی می شود که به نظر می رسد شهردار کرج با آگاهی و علم به این موضوع، علاوه بر دیدار چهره به چهره و گوش دادن به نیاز شهروندان؛ در فضای مجازی (صفحه اینستاگرام به آدرس dr.kamalizadeh) نیز با ایجاد محیطی منعطف، برای تبدیلِ نبودن ها به بودن ها تلاش می کند، برای کمک به احیای دوباره شهر.

استفاده از نظراتی که قابلیت به کارگیری دارد، پاسخ به سوال ها و ابهامات و در کنار آن بیان اقدامات و چشم اندازها علاوه بر ایجاد بستری برای دیده شدن شهروندان، بذری است که رشد و سبز شدن آن به سبز شدن باور و اعتماد از دست رفته شهروندان منجر می شود.

به نظر می رسد اداره یِ خلاقانه شهر و رسیدن به شهری توسعه یافته از مسیری می گذرد که شهردار کرج در آن پا نهاده است. مسیری مطمئن که در آن شهروندان نیز دلگرم تر از گذشته برای کمک به مجموعه مدیریت شهری حضور خواهند داشت.
 

شهرداری کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 203
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.