/ - 1398/01/03 - . شنبه - 3/23/2019
کد مطلب : 64455
تاریخ ثبت : 1397/08/19-08:15
مدیر منطقه 12 شهرداری کرج عنوان کرد؛
بهره برداری از پارک 8 هکتاری در منطقه 12 / ارایه بسته های تشویقی نوسازی بافت فرسوده به شهروندان

مدیر منطقه 12 شهرداری کرج گفت: احداث این پارک یکی از مطالبات شهروندان بود که موفق شدیم در جهت خدمت به مردم و توسعه پارک‌ها و افزایش سرانه‌های فضاهای سبز آن را احداث و به بهره‌برداری برسانیم.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، منطقه 12 در غرب و جنوب کلانشهر کرج واقع شده و کاخ مروارید، فرودگاه پیام، آق تپه، زنبق، شهرک خبرنگاران، کیانمهر، گلستان یکم و شهرک سهرابیه را در دل خود جا داده است. این منطقه از شمال به خیابان های شهید مسیح پاکدل، سوم آق تپه و جاده قزلحصار، از شرق به شهرک گلستان یکم، از غرب به جاده قزلحصار و شهرک مهدی آباد و از جنوب به فرودگاه پیام و ماهدشت کرج منتهی می شود .

بزرگترین پارک منطقه ای به بهره برداری می رسد
مدیر منطقه 12 ضمن تشریح اقدامات خود، گفت: بزرگترین پارک منطقه ای با وسعت 8 و نیم هکتار با همکاری سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهرداری کرج در حال احداث است که بر اساس تمهیدات اندیشیده شده این پروژه عظیم در دهه فجر سال جاری به بهره برداری می رسد.

مهرداد فیروزبخت ادامه داد:  احداث این پارک یکی از مطالبات شهروندان بود که موفق شدیم در جهت خدمت به مردم و توسعه پارک‌ها و  افزایش سرانه‌های فضاهای سبز آن را احداث و به بهره‌برداری برسانیم.

این مسئول با بیان اینکه میزان سرانه‌های فضاهای سبز در هر منطقه نیز باید به تناسب رشد جمعیت باشد، افزود: باید تمهیدات اساسی برای رشد این گونه فضاها در مناطق گوناگون اندیشیده شود تا شهروندان از سرانه یکسانی در مناطق مختلف بهره‌مند شوند.

بهره برداری از مسیر لوله گذاری کانال سیاه جوی
مدیر منطقه 12 شهرداری کرج از بهره برداری مسیر لوله گذاری کانال سیاه جوی
در این منطقه خبر داد و بیان کرد: مسیر لوله گذاری کانال سیاه جوی واقع در محدوده  بلوار جلال مقامی تا بعداز یگان هوایی و خروجی محدوده منطقه 12  انجام شده است.

فیروزبخت خاطرنشان کرد: با بهره برداری از این پروژه که با همکاری معاونت فنی عمرانی  شهرداری کرج انجام شد مردم این منطقه دیگر با معضل بویِ بد فاضلاب مواجه نخواهند شد.

برتری منطقه 12 در حوزه عمرانی
مدیر منطقه 12 شهرداری کرج، گفت: این منطقه در پاسخگویی به موقع به مشکلات شهروندان در حوزه فنی و عمرانی رتبه نخست را از سامانه 137 کسب کرده است.

وی با ابراز رضایت از این اتفاق بیان کرد: تمام تلاش مجموعه مدیریت شهری ارایه خدمات مطلوب به شهروندان است که خوشبختانه منطقه 12 با همراهی تمام مجموعه خود موفق شده گام های موثری در این زمینه بردارد.

وی با اشاره به این که شناسایی نیازهای شهروندان و رفع مشکلات محلات از اقدامات در حال انجام منطقه به شمار می رود، یادآور شد: از روز نخست تمام تلاش خود را برای افزایش رضایتمندی شهروندان به کار بسته ایم که امیدوارم در این مسیر دشوار موفق باشیم.
 
میز خدمت ابتکاری برای توسعه محلات با مشارکت خود مردم است
فیروزبخت خاطرنشان کرد: در راستای خدمت رسانی به شهروندان اقداماتی را برای ایجاد ساختار نوین واحدهای اجرایی آغاز کرده ایم که ایجاد میز خدمت نیز تکمیل کننده همین ساختار است.

مدیر شهرداری منطقه 12 کرج با اشاره به برپایی هفتگی میز خدمت در محلات این منطقه، تصریح کرد: این برنامه برای خدمت رسانی مناسب تر به شهروندان  طراحی شده و افزایش رضایتمندی مد نظر بوده است.

به گفته این مسئول، آمادگی لازم برای فعالیت میز خدمت در بوستان ها فراهم است.

فیروزبخت بیان کرد: به منظور کارآمدی مناسب میزخدمت و استفاده بهینه مراجعه کنندگان به واحدهای اجرایی تمام خدمات و راهنمایی های لازم به مردم در این میز خدمت از طریق پورتال شهرداری، ارایه می شود.
 
منطقه 12 بیشترین بافت فرسوده را داراست
وی از فعالیت دفتر تسهیل گری بافت فرسوده در این منطقه خبر داد و افزود: دفتر تسهیل گری خدمات بافت فرسوده شهرداری منطقه 12 کرج مشغول ارایه خدمات به شهروندان است.
 
وی خاطرنشان کرد: در راستای نوسازی بافت های فرسوده شهری دفتر تسهیل گری خدمات بافت فرسوده این منطقه در محلات آق تپه و سهرابیه مشغول به فعالیت است.

فیروزبخت با اشاره به اینکه از جمله تسهیلاتی که این دفتر به شهروندان ساکن در مناطق فرسوده می دهد، بسته های تشویقی نوسازی بافت فرسوده است،گفت: بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار پرداخت 20 میلیون تومان به عنوان تسهیلات کمک ودیعه اسکان موقت پرداخت می شود. 


فرزانه سیداسحقی

منطقه 12 شهرداری کرج فیروزبخت بافت فرسوده
تعداد دفعات مشاهده شده : 495
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.