/ - 1398/01/03 - . شنبه - 3/23/2019
کد مطلب : 64449
تاریخ ثبت : 1397/08/15-09:36

نقشه گسل های کرج رونمایی می شود

معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج از رونمایی نقشه گسل های زلزله این کلانشهر طی هفته آتی خبر داد.
احدالله احمدی پرگو در گفت وگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با اشاره به اقدامات انجام گرفته پیرامون اجرای طرح جامع کاهش خطر پذیری لرزه ای این کلانشهر، اظهار کرد: شهر کرج مانند تهران توسط گسل های فعال و متعدد محصور شده و در منطقه ای با خطر لرزه ای بسیار بالا قرار دارد.
 
معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج یادآور شد: با توجه به اینکه البرز با مرکزیت کرج به عنوان استان معین پایتخت شناخته شده است باید از ایمنی بالایی در صورت بروز حوادثی چون زلزله برخوردار باشد.
 
پرگو با بیان اینکه افزایش سطح ایمنی شهر و تاب آوری شهری تنها با بررسی ابعاد مختلف شناسایی مخاطرات زلزله میسر خواهد شد، خاطرنشان کرد: با توجه به ضرورت این مطالعات، در سال 89 طرح جامع کاهش خطرپذیری لرزه ای کرج به شهرداری پیشنهاد داده شد.
 
این مسئول گفت: این طرح مشتمل بر 4 سر فصل مطالعات لرزه خیزی، مطالعات ریز پهنه بندی ژئوتکنیک لرزه ای، آسیب پذیری و در نهایت مطالعات مدیران بحران بوده است.
 
وی با اعلام اینکه مراسم رونمایی از نقشه گسل های شهر کرج شنبه مورخ 19 آبان در سالن جلسات شهدای شهردای با حضور مسئولین کشوری و استانی برگزار می شود، اظهار کرد: این نقشه ها از سال 96 به کمیته تدقیق گسل ارائه و در شورای فنی استان نیز به تصویب رسید.
 
معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج گفت: استفاده از نقشه گسل های شهری در طرح تفصیلی به موجب شناسایی پهنه های خطرپذیر، سبب خواهد شد در صورت وقوع زلزله با کمترین خسارت در بخش های مختلف مواجه شویم.
 

ستاره محمدی

شهرداری کرج کاهش خطرپذیری معاونت شهرسازی زلزله
تعداد دفعات مشاهده شده : 452
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.