/ - 1398/01/02 - . جمعه - 3/22/2019
کد مطلب : 64432
تاریخ ثبت : 1397/08/13-14:22

ترویج فرهنگ کتابخوانی به عزمی عمومی نیاز دارد

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرج گفت: توسعه جوامع شهری بدون علم آموزی میسر نیست.
به گزارش پایگاه خبری مدیرت شهری کرج، سید علیرضا موسوی در نشست کارگروه هفته کتاب و کتابخوانی که با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد، اظهار کرد: توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی وظیفه تمامی دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مدنی است و  از عهده یک سازمان یا نهادی خاص بر نمی‌آید.

وی ادامه داد: باید برنامه ریزی مسئولان در راستای ترویج فرهنگ مطالعه به سمتی پیش برود که کتاب در سبد کالای خانوارها جایگاه حقیقی خود را پیدا کند.

 
وی با اشاره به حمایت شهرداری کرج از طرح‌هایی که دوستی مردم با یار مهربان را تقویت می‌کند، توضیح داد: شهرداری از توان حداکثری خود در راستای آشتی مردم با کتاب و کتابخوانی استفاده می‌کند.

موسوی ابراز کرد: بدون شک توسعه جوامع شهری با تکیه بر کتابخوانی و علم آموزی با سرعت بیشتری امکان پذیر می شود.

 
مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرج توسعه فرهنگ کتابخوانی را مستلزم عزم همگانی دانست و تصریح کرد: ارائه راهکارهای تخصصی در راستای تحقق این امر ضروری است.
 
در ادامه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به اینکه تقدیر از کتابداران و کتابخوانان برگزیده در دستور کار قرار دارد، گفت: تجلیل و تقدیر از مروجین فرهنگ کتاب و کتابخوانی فریضه‌ای واجب است چون ترویج فرهنگ کتابخوانی کاهش آسیب های اجتماعی را به همراه دارد.
 
احمد علی هراتی با بیان اینکه مجموعه مدیریت شهری کرج از ظرفیت بالایی در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه برخوردار است گفت: کتاب مردم را از زندان ذهن آزاد می کند.
 
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان افزود: باید با تغییر نگرش کتاب‌ها را از کارتن‌ها و انبارها خارج کرد و به حریم منازل راه داد.
 

ستاره محمدی

شهرداری کرج کتاب کتابخوانی
تعداد دفعات مشاهده شده : 260
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.