/ - 1398/01/02 - . جمعه - 3/22/2019
کد مطلب : 64409
تاریخ ثبت : 1397/08/12-09:48

30 شیرهیدرانت آتش نشانی به کرج اضافه می‌شود/ اماکن پرخطر شهر شناسایی شده است

رییس سازمان آتش نشانی شهرداری کرج گفت: تا پایان سال تعداد شیرهای هیدرانت شهر به 114 مورد می‌رسد.
محمد یساولی در گفت وگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، اظهار کرد: طی سال‌های گذشته 84 شیر هیدرانت در مناطق مختلف شهر نصب شده و مقرر شده تا پایان سال 30 مورد دیگر به این تعداد اضافه شود.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج ادامه داد: این شیرها در اماکن و مناطق پرخطر نصب می‌شوند تا در صورت بروز حادثه نیروهای آتش نشانی بتوانند به سرعت نسبت به اطفاء حریق اقدام کنند.

وی افزود: تعداد شیرهای هیدرانت آتش نشانی کرج با استانداردها فاصله دارد ولی با اضافه شدن شیرهای جدید بخشی از فاصله موجود کم می‌شود.

یساولی توضیح داد: برای اضافه شدن این 30 شیر توافقاتی با سازمان آب جهت اجرای انشعابات لازم صورت گرفته است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به شناسایی اماکن پرخطر شهر اشاره کرد و گفت: اماکن پرخطر کرج بیشتر در مرکز شهر متمرکز شده‌اند و بارها و بارها اخطارهای لازم برای رعایت نکات ایمنی به آنها داده شده است.

یساولی ابراز کرد: دستورالعمل ایمنی به تمامی مراکز پرخطر مثل پاساژ کمالی، آزادی و انقلاب ابلاغ شده و در برخی موارد نیز با کمک سیستم قضایی، صاحبان این اماکن به رعایت اصول ایمنی مجاب شده اند.

 رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج در خصوص وضعیت ایمنی ساختمان‌های نوساز کرج گفت: بدون رعایت تمام موارد ایمنی از سوی مالکان پایان کار برای واحدهای تجاری و مسکونی جدید صادر نمی‌شود که این امر باعث افزایش ضریب ایمنی  سازه‌های شهر شده است.

این مسئول در ادامه بر ضرورت ترویج فرهنگ ایمنی در میان مردم تاکید کرد و گفت: بدون شک تا زمانی‌که فرهنگ ایمنی در میان اقشار مختلف نهادینه نشود نمی‌توان به بهبود شرایط موجود امید چندانی داشت.

وی افزود: سازمان آتش نشانی کرج برای اولین بار در کشور به انعقاد تفاهم نامه ایمنی با آموزش و پرورش اقدام کرده که از طریق آن هم بحث آموزش دانش آموزان در حوزه مسائل ایمنی پیگیری می‌شود و هم ایمنی فیزیکی مدارس ارتقا می یابد.المیرا دادمهر

آتش نشانی کرج افزایش ضریب ایمنی فرهنگسازی
تعداد دفعات مشاهده شده : 251
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.