/ - 1398/01/02 - . جمعه - 3/22/2019
کد مطلب : 64380
تاریخ ثبت : 1397/08/07-15:20

خون تازه در رگ‌های مدیریت شهری کرج/ شهرداری خاک ریز اول مطالبات مردمی است

معاون عمران و توسعه شهری وزارت کشورگفت: اعتماد مردم به شهرداری نقطه عطف توسعه شهری است.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، مهدی جمالی نژاد در جلسه شورای اداری امروز که در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزارشد، با اشاره به تلاش اعضای شورای شهر برای انتخاب شهردار کرج، اظهار کرد: اعضای شورای شهرکرج در سایه وفاق و همدلی فردی خوش فکر، متخصص و متعهد را به عنوان شهردار انتخاب کرده‌اند که بی شک همه شهر و شهروندان از این انتخاب درست منتفع می‌شوند.

وی ادامه داد: کمالی زاده با بهره مندی از نیروی جوانی، تخصص و تعهد خون تازه‌ای در رگ‌های مجموعه مدیریت شهری کرج به جریان می اندازد.

وی توضیح داد: بدون شک با وفاق و همدلی مجموعه مدیریت شهری، کرج در آینده‌ای نه چندان دور به شهری زیبا، هوشمند و آباد تبدیل خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به وظایف سنگین شهردار کرج ابراز کرد: شهرداران موفق درک درستی از مناسبات مدیریت شهری با حاکمیت، همکاران و مردم دارند و اهداف خود را بر مبنای این مناسبات محقق می‌کنند.

این مسئول در توضیح اهمیت ارتباط مدیریت شهری با حاکمیت ابراز کرد: بدون شک اگر مدیریت شهری نتواند ارتباط دوسویه و سازنده‌ای با مدیران دستگاه‌ها و ادارات مختلف داشته باشد، نمی‌تواند در دستیابی به اهداف پیش بینی شده خود موفق عمل کند.

جمالی نژاد در ادامه با تاکید بر اهمیت ارتباط سازنده مدیریت شهری با مردم ابراز کرد: ارتباط مدیریت شهری با مردم از یک سو پاشنه آشیل شهرداری و از سوی دیگر نقطه عطف توسعه شهری محسوب می‌شود.

معاون عمران و توسعه شهری وزارت کشورگفت: اگر مدیریت شهری بخواهد موفق عمل کند، باید در راستای اعتماد سازی در بین مردم تلاش کند چون اگر این اعتماد حاصل نشود عملکرد شهرداری به عنوان نهاد مستقل عمومی غیر دولتی رضایت بخش نخواهد بود.

این مسئول توضیح داد: اگر اعتماد باشد، مردم در امور مختلف شهر مشارکت فعالی خواهند داشت و بخش خصوصی نیز برای اجرای طرح‌ها وارد میدان می‌شود و ثمن‌ها و گروه‌های مردم نهاد نیز به عنوان بازوی فعال به کمک شهرداری می آیند و به این ترتیب بسیاری از مشکلات شهری مرتفع می شود.

جمالی نژاد با تاکید بر اینکه شهردار باید مردمی باشد، افزود: شهردار گلخانه‌ای و کسی که فقط پشت میز بنشیند و به امورات اداری بپردازد دردی از مشکلات شهر دوا نمی‌کند. شهردار باید مردمی باشد و با حضور در محلات مختلف به درد و دل‌های شهروندان گوش دهد و مشکلات شهر را از نزدیک لمس کند تا بتواند اقدامات لازم برای حل آنها را در دستور کار قرار دهد.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود به تاثیر عملکرد مناسب مدیریت شهری در ارتقای امنیت ملی اشاره کرد و گفت: شهرداری خاکریز اول مطالبات مردمی است و اگر مسئولان مدیریت شهری عملکرد مناسبی داشته باشند، حس وفاق و همدلی مردم افزایش می یابد که این امر باعث افزایش امنیت اجتماعی و به تبع آن ارتقای امنیت ملی می‌شود.


المیرا دادمهر

شهرداری توسعه انتخاب شهردار
تعداد دفعات مشاهده شده : 366
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.