/ - 1398/01/03 - . شنبه - 3/23/2019
کد مطلب : 64366
تاریخ ثبت : 1397/08/07-09:33
رییس شورای اسلامی شهر کرج؛
کتاب باید به عنوان یک ارزش در خانواده ها شناخته شود

رییس و سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج به منظور شناسایی اراضی دارای کاربری جهت پروژه احداث باغ کتاب در منطقه 6، با سرپرست منطقه گفت وگو کردند.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، عباس زارع با اشاره به آن که کتاب و کتابخوانی جایگاه مهمی در سبد فرهنگی جوامع ایفا می کند، اظهار کرد: افزایش سرانه مطالعه و گسترش کتابخوانی موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود.

وی با اشاره به آن که کتاب باید به عنوان یک ارزش و هنجار در خانواده ها شناخته شود، ادامه داد: پروژه باغ کتاب با هدف گسترش کتابخوانی، کمک به توزیع کتاب و ایجاد فضایی مناسب برای خوانندگان کتاب اجرا خواهد شد و این امکان را فراهم می نماید تا به سهولت و در هر زمانی کتب و سایر محصولات فرهنگی در اختیار مخاطبان قرار گیرد.

این مسئول با اشاره به بررسی نقاط مختلف در سطح شهر کرج به منظور احداث پروژه بزرگ باغ کتاب خاطرنشان کرد: یکی از مهم ترین ملاک های انتخاب فضای احداث این پروژه، جانمایی فضایی مناسب و قابل دسترس برای همه شهروندان است که تا کنون چند زمین در نظرگرفته شده و موقعیت آن ها در حال بررسی است.


باغ کتاب مهمترین پروژه فرهنگی کرج است
سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج نیز در این ارتباط گفت: باغ کتاب یکی از مهترین پروژه‌های فرهنگی کرج است که می تواند بخش اعظمی از نیازهای فرهنگی و هنری شهروندان کرجی را رفع کند.

رحیم خستو با اشاره به کمبود فضاهای فرهنگی مرتبط با کتاب و کتابخوانی در کرج افزود: یکی از بهترین راهکارها در این زمینه را می توان احداث پروژه‌هایی از این دست برشمرد تا سرانه مطالعه را افزایش داد.

این عضو شورا ادامه داد: پروژه احداث باغ کتاب می‌تواند نیاز فرهنگی کودکان و بزرگسالان را همزمان برطرف کند، همچنین این مکان می تواند محل مناسبی برای عرضه آثار فرهنگی و هنری باشد.


باغ کتاب می تواند فضایی شایسته برای هنرمندان باشد
سرپرست منطقه 6 شهرداری کرج نیز با اشاره به آن که باغ کتاب می تواند جایگاه درخور و شایسته ای برای هنرمندان کرجی محسوب شود، گفت: در جلسه امروز اراضی دارای کاربری فضای سبز و فرهنگی موجود در این منطقه مورد بررسی و سناسایی اولیه قرار گرفت تا با کمک اعضای شورای اسلامی شهر کرج و شهردار کلانشهر کرج  مجموعه ای زیبنده  برای شهروندان کرجی فراهم آورد.

خسرو سرحدی اظهار کرد: امیدوارم با افتتاح مجموعه باغ کتاب بتوان فضایی فاخر در میان فضای سبز برای مراجعه‌کنندگان ایجاد کرد.مصطفی فراغت

شورای شهر کرج کتاب
تعداد دفعات مشاهده شده : 288
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.