/ - 1397/11/29 - . دوشنبه - 2/18/2019
کد مطلب : 64201
تاریخ ثبت : 1397/07/21-11:33

البرز هشتمين استانی است که روز ملی دارد

ریيس بنياد البرز شناسی گفت: البرز هشتمين استان کشور است که دارای روز ملی است.
به گزارش پايگاه خبری مديريت شهری كرج، مهراب رجبی در آيين روز ملی البرز كه در سالن ميلاد شهرداری كرج با حضور مسئولين استانی برگزار شد، اظهار كرد: با توجه به نوپا بودن البرز، این استان برای توسعه همه جانبه کار دشواری پیش رو دارد که رسیدن به آن جز با کار و تلاش ممکن نیست.

وی كه تاكنون موفق به رونمايی از پنجمين جلد کتاب خود شده است، گفت: به زودی 2 واحد البرز شناسی نیز به عنوان دروس اختیاری به دروس دانشگاهی کشور اضافه می شود.

ریيس بنياد البرز شناسی و مولف کتاب البرز نامه تصريح كرد: نماد گیاهی استان البرز درخت اورس است که متشکل از دو واژه او و رس به معنی گیاهی که ریشه اش به اندازه ای رشد می کند که به آب برسد و نماد جانوری این استان را عقاب پرطلایی است.

ریيس بنياد البرزشناسی از پرداختن به مشکلات زیست‌ محیطی به عنوان یکی دیگر از ضرورت‌ها نام برد و بيان كرد: رسانه‌ها باید قبل از اینکه دیر شود پرداختن به مشکلات زیست‌ محیطی و ارایه راهکارها در این زمینه را جزو اولویت‌های کاری خود قرار دهند.

رجبي تنها راه ترقی و پیشرفت را وجود آدم های عاشق عنوان کرد و یادآور شد: تصريح كرد: برای آن که زادگاه خود را به استانی نمونه تبدیل کنیم باید کار و تلاشِ توام با برنامه ریزی داشته باشیم.                                                   
 

فرزانه سیداسحقی

كرج روز ملی البرز شهرداری کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 349
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.