/ - 1397/11/29 - . دوشنبه - 2/18/2019
کد مطلب : 64189
تاریخ ثبت : 1397/07/18-11:12

ضرورت ترویج فرهنگ ترافیکی درمیان شهروندان کرجی

جانشین معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج ازترویج فرهنگ ترافیکی با تولید برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی خبر داد.
غلامرضا رضوانی در گفت‌وگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج اظهار کرد: کاهش آمار تصادفات درون شهری در کنار بهبود زیرساخت‌های شهری مثل تعریض معابر، آسفالت با کیفیت و ... به فرهنگسازی و آموزش شهروندان نیاز دارد.

وی ادامه داد: حتی اگر تمام طرح‌های تعریف شده برای کاهش ترافیک و تسهیل در تردد خودروها در شهر اجرایی شود، تا زمانی‌که فرهنگ ترافیکی در میان شهروندان نهادینه نشود وضعیت موجود تغییر چندانی نمی‌کند.

وی افزود: نهادینه کردن فرهنگ ترافیکی در میان مردم باید از دوران کودکی واز دل مدارس آغاز شود چون آموزش پذیری افراد در سنین پایین درمقایسه با دوران بزرگسالی بیشتر است.

این مسئول با تاکید بر این‌که همه دستگاه‌ها برای ترویج فرهنگ ترافیک در جامعه مسئول هستند، ابراز کرد: برای درونی سازی فرهنگ ترافیکی ادارات و دستگا‌ه‌های مختلف از جمله آموزش و پرورش، پلیس، شهرداری و ... باید برنامه وطرح‌های مدونی تدوین و به فراخور امکان و توان خود اجرایی کنند.

جانشین معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج ادامه داد: اجرای طرح‌هایی ترافیکی نباید به ایام خاصی محدود شود و باید در طول سال و به طور مستمر شاهد اجرای آنها باشیم تا نتایج دلخواه  حاصل شود.

رضوانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر نقش رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما در ترویج فرهنگ ترافیکی در جامعه  اظهار کرد:  صدا و سیما میتواند با ساخت برنامه های پرمحتوا برای گروه‌های سنی مختلف اهمیت رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، احترام به حقوق رانندگان و افراد پیاده ولزوم  رعایت اصول ترافیکی را در میان مردم جا بیندازد.

و ی گفت: بر این اساس طی این جلسه ای  مقرر شد با همکاری اداره کل ارتباطات شهرداری کرج و مدیریت مرکز کنترل ترافیک اقدامات لازم برای ساخت برنامه های تصویری و رادیویی انجام شود.
 


المیرا دادمهر

معاونت حمل و نقل شهرداری کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 377
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.