/ - 1397/12/01 - . چهارشنبه - 2/20/2019
کد مطلب : 64160
تاریخ ثبت : 1397/07/14-11:59

منطقه 12 به عنوان منطقه هدف بازآفرینی بافت های فرسوده انتخاب شد

معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج گفت: با هماهنگی ستاد بازآفرینی بافت های فرسوده، منطقه 12 به عنوان منطقه یِ هدف برای بازآفرینی بافت های فرسوده انتخاب شد.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، احدالله احمدی پرگو  در بازدید از منطقه 12 با بیان این مطلب افزود: تلاش ما بر این است که با سیاستگذاری درست و ایجاد وحدت رویه در امر شهرسازی بتوانیم در راستای ارتقا خدمات رسانی اداری و همچنین ارتقای نظارت کمی و کیفی بر امر ساخت و ساز و شهرسازی گام های مهمی را در شهر کرج برداریم. در این بین منطقه 12 شرایط خاصی دارد که می تواند گل سرسبد شهرسازی شهرداری کرج باشد.

وی افزود: در حال حاضر بسياری از شهرهای كشور با مساله ای به نام بافت هاي فرسوده مواجه هستند که اين بافت ها يا هسته هاي قديمي شهرها بوده و به مرور زمان دچار فرسودگي و عدم كارايي شده اند و يا در دوران معاصر بدون رعايت ضوابط و مقررات معماري و شهرسازي شكل گرفته و از اين رو اكنون با مسایل و مشكلات بسياري روبرو بوده و اين مشكلات را به كل شهر نيز تسری مي دهند.

این مسئول با اشاره به لزوم اتوماسیون سازی پرونده های کمیسیون ماده 100 تاکید کرد: در آینده نزدیک تمام پرونده های مرتبط با ماده 100 به صورت اتوماسیون و مستقیم بررسی می شود تا نیازی به جابجایی پرونده ها به صورت کاغذی و دستی نباشد.

معاونت شهرسازی و معماری  شهرداری کرج بیان کرد: این امر موجب خدمات رسانی بهتر به ارباب رجوع و وحدت رویه در بین تمام مناطق می شود.
 
احمدی پرگو از ارتقای خدمات رسانی به ارباب رجوع به عنوان دیگر سیاست کلان حوزه شهرسازی شهرداری کرج نام برد و تصریح کرد: با ارتقای خدمات رسانی و اتوماسیون قطعا امر سلامت اداری و هچنین نظارت بر کیفیت ساخت و ساز بهبود نسبی می یابد.


نگاه ویژه به بافت های فرسوده وجود دارد
سرپرست منطقه 12 شهرداری کرج با اشاره به توجه ویژه به بافت های فرسوده در نگاه کلان کشوری و در شهرداری کرج بیان کرد: در بافت هاي فرسوده با توجه به وسعت دامنه و شدت مسائل گريبان گير اين بافت ها كارآمدترين رويكرد كه بتوان براي مواجهه با كاستی ها و نارسائی ها اتخاذ نمود، نيل به اهداف توسعه پايدار در عرصه بهسازي اين بافت ها است.

مهرداد فیروزبخت با تشکر از حضور احمدی پرگو و دیگر همکاران شهرسازی مرکز در شهرداری منطقه 12 از راهنمایی های وی در زمینه سیاست گذاری ها شهرسازی قدردانی کرد و افزود: امیدوارم ارتباط بین منطقه 12 و معاونت شهرسازی بیش از گذشته تعمیق یابد و این امر نیکو موجب توسعه منطقه 12 شود.

این مسئول یادآور شد: در تلاش هستیم که در منطقه 12 خود را با سیاست گذاری های کلان شهری حوزه معاونت شهرسازی شهرداری کرج منطبق کنیم.

وی با اشاره به لزوم بهبود کیفیت و سرعت نرم افزارهای مرتبط با حوزه شهرسازی تاکید کرد: همین موضوع اتوماسیون خدمات رسانی می تواند یک گام مهم برای بهبود وضعیت شهرسازی در منطقه 12 شود. امیدوارم در آینده شاهد بهبود کیفیت نرم افزار و سرعت آن باشیم.

فیروزبخت با اشاره به وجود بافت های فرسوده در این منطقه گفت: منطقه 12 این آمادگی را دارد که به عنوان اولین منطقه مورد بازآفرینی بافت های فرسوده قرار گرفته و برای اجرای این طرح در محله سهرابیه و آق تپه با حوزه معاونت شهرسازی همکاری کند.

سرپرست منطقه 12 شهرداری کرج خاطرنشان کرد: از این فرصت استفاده می کنم و قول همکاری تنگاتنگ با سرمایه گذار و معاونت شهرسازی کرج را در زمینه بازآفرینی بافت های فرسوده را می دهم. پیشنهاد می کنم محله سهرابیه به عنوان پایلوت برای بازآفرینی شهری در سال آینده در نظر  گرفته شود و یکی از پروژه های بزرگ باز آفرینی شهری در آن پیاده شود.


 


فرزانه سیداسحقی

معاونت شهرسازی شهرداری کرج منطقه 12
تعداد دفعات مشاهده شده : 479
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.