/ - 1397/11/29 - . دوشنبه - 2/18/2019
کد مطلب : 64127
تاریخ ثبت : 1397/07/09-12:16

مشارکت شهروندان در موضوعات شهری امری ضروری است

مدیر منطقه 9 شهرداری کرج گفت: طرح های شهری باید مطابق با خواسته های مردم و با تمرکز بر تحقق توسعه شهری و اجتماعی تهیه و تدوین شود.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، عباس حق محمدلو با بیان اینکه مشارکت شهروندان برای تصمیم سازی های مختلف نقش بسزایی در پیشبرد برنامه های مدیریت شهری دارد، گفت: بهره گیری از ایده شهروندان می تواند اجرای برنامه های مدیریت شهری را با نیازهای زندگی شهروندی همسو کند.

وی با اشاره اهميت نقش مردم در اداره امور شهر اظهار کرد: اولویت در سیاست گذاری و برنامه ریزی های مدیریت شهری، تدوین و اجرای طرح های شهری مطابق با نيازها و خواسته هاي به حق شهروندان است به طوریکه خروجی این طرح ها توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي باشد.

این مسئول ادامه داد: بی شک فعالیت های صورت گرفته در ساختار مدیریت شهری باید تضمينی برای تامین منافع شهروندی باشد که بر این اساس لازم است جنبه های مختلف شهری از جمله مسائل اجتماعی در برنامه ریزی ها به طور ویژه ای لحاظ شود.

مدیر منطقه 9 شهرداری کرج با بیان اینکه شهروندان مخاطبان اصلی برنامه های مدیریت شهری هستند، گفت: برنامه های مدیریت شهری با محوریت پاسخگویی مناسب به نیاز شهر و شهروندان تعریف و در صورت اطمینان از خروجی های مثبت اجرایی می شود.

وی بر ایجاد شرایط مناسب به منظور حضور آگاهانه شهروندان در تصمیم گیری های شهری تاکید کرد و افزود: ايجاد شرايطی که شهروندان بتوانند در تصميمات مربوط به زندگی شهروندی مشارکت کنند امری بسیار مهم است که مدیریت شهری نیز بر انجام آن تاکید دارد.

حق محمدلو بیان کرد: مشاركت آگاهانه كيفيت اجراي برنامه‌ ها و بهره‌ وري آن را افزايش مي‌ دهد ضمن آنکه پرداختن به این مهم از تحميل هزينه ‌هاي زياد به مجموعه نیز جلوگيري می کند.
 

فرزانه سیداسحقی


تعداد دفعات مشاهده شده : 419
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.