/ - 1397/12/01 - . چهارشنبه - 2/20/2019
کد مطلب : 64107
تاریخ ثبت : 1397/07/07-20:31

ترویج فرهنگ ایمنی در جامعه ضروری است

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج گفت: ترویج فرهنگ ایمنی در جامعه امری بسیار ضروری است.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، محمد یساولی در آیین تکریمِ آتش نشانان شهرداری کرج که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر کرج و مدیران مجموعه مدیریت شهری در تالار شهیدان نژاد فلاح برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهدا و شهدای آتش نشان،  اظهار کرد: هفتم مهر ماه روز آتش نشانان جان بر کفی است که از جان خود برای نجات جانِ هم نوعان خود می گذرند. 
 
وی با اشاره به حدیثی از رسول اکرم(ص) مبنی بر ارزشمند بودن کار آتش نشانان، افزود: کسی که افرادی را از خطر سیل و آتش سوزی نجات دهد بهشت بر او واجب می شود. 
 
رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری با تشریح تاریخچه و علت نامگذاری هفتم مهر به عنوان روز آتش نشان و خدمات ایمنی، تصریح کرد: روز 7 مهر سال ۵۹ سالروز حمله هوایی دشمن بعثی به پالایشگاه آبادان است که این واقعه موجب به شهادت رسیدن آتش نشانان غیور کشور حین انجام عملیات اطفای حریق شد.
 
یساولی با تاکید بر اینکه ترویج فرهنگ ایمنی هدف و شعار مهم این روز است، گفت: خوشبختانه شورای اسلامی شهر و مجموعه مدیریت شهری شهرداری کرج اهتمامی جدی برای بهبود وضعیت آتش نشانان و تجهیزات زیر ساختی این حوزه دارند. 
 
وی با اعلام اینکه بیش از ۴۰۰ نیروی عملیاتی در ۲۶ ایستگاه آتش نشانی کرج به صورت شبانه روز مشغول انجام وظیفه هستند، گفت: از مجموع آمار یاد شده یک ایستگاه مختص بانوان آتش نشان است که در حال حاضر ۱۶ بانو در این ایستگاه مشغول فعالیت هستند.
 
یساولی در پایان یادآور شد: با توجه به اینکه وظیفه خطیری در حوزه نجات شهروندان بر دوش آتش نشان است، امیدواریم شاهد روزهای بی حادثه و ایمن در سطح جامعه باشیم.

 

شورا شهرداری کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 434
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.