/ - 1397/12/01 - . چهارشنبه - 2/20/2019
کد مطلب : 64099
تاریخ ثبت : 1397/07/07-12:51

فضای سبز پارک نور توسعه می یابد

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از توسعه فضای سبز پارک نور در حاشیه میدان طالقانی خبر داد.
پیمان بضاعتی پور در گفت وگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، گفت: امروزه مفهوم شهرها بدون فضای سبز در اشکال گوناگون آن، غیرقابل تصور است و احداث پارک‌های محله ای در راستای ایجاد فضایی بانشاط و ارتقا سطح سیما و منظر شهر تاثیر بسزایی دارد.

وی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی فاز اول و دوم پارک نور در گذشته تکمیل شده است،عنوان کرد:  احداث پارک نور در امتداد خیابان منتهی به کوه عظیمیه و ارتفاعات کرج از چند سال پیش در دستور کار این سازمان قرار داشته و در فازهای مختلف عملیات عمرانی آن انجام شده و هم اکنون توسعه محوطه فضای سبز بخش جنوبی آن واقع در ضلع شمال غربی میدان طالقانی به مساحت چهار هزار متر در دست اجرا است.

بضاعتی پور، افزود: عملیات در دستور کار این بخش را شامل تامین روشنایی، لوله کشی آب، احداث آبنما، نورپردازی آبنما، نخاله کشی و آماده سازی بستر کاشت و کاشت گونه های متفاوت گیاهی عنوان کرد و افزود: آماده سازی این مکان برای کاشت گیاهانی که نسبت به شرایط اقلیمی و کم آبی مقاوم باشد از دیگر ویژگی های لحاظ شده برای این پروژه است.

این مسئول موقعیت جغرافیایی این پارک را بسیار ایده آل خواند و گفت: با توجه به واقع شدن این پارک در حد فاصل میدان طالقانی تا ابتدای پروژه ی بزرگراه شمالی و همجواری آن با ادارات و سازمان های دولتی شهر کرج و استفاده عموم مردم از این پارک جهت گذر و استفاده از فضای آن پروژه مذکور  درحال تکمیل شدن و در اختیار قرار گرفتن برای استفاده شهروندان می باشد.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج اظهار داشت: توسعه فضای سبز پارک نور با طرح کاشت و با استفاده از تنوع گونه های گیاهی و همچنین استفاده از گونه های مقاوم با تنوع رنگی چهارفصل جهت افزایش زیبایی بصری در منطقه ای پر رفت و آمد باعث افزایش احساس رضایتمندی شهروندان می شود.

 وی با بیان اینکه استفاده از فضاهای ناکارآمد موجود شهر کرج می‌تواند در راستای گسترش فضای سبز شهری موثر باشد، اظهار کرد: توسعه پارک‌ها و فضای سبز  شهری می تواند علاوه بر رفع مشکلات زیست محیطی به فضاهای متروک نیز روح تازه ای ببخشد.

لازم به ذکر است پارک نور دارای امکاناتی نظیر رواق های سرسبز و پر سایه، زمین بازی کودکان، ست تندرستی، زمین ورزشی، سرویس بهداشتی، نمازخانه است.

 
نازنین فرضی زاده

سیما منظر فضای سبز شهری شهرداری کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 356
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.