/ - 1397/12/01 - . چهارشنبه - 2/20/2019
کد مطلب : 64092
تاریخ ثبت : 1397/07/07-06:18

البرز خاستگاه نامداران علم، جهاد و اجتهاد است

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز گفت: این استان خاستگاه نامداران علم، جهاد و اجتهاد است که مزین به وجود لشکر 10 سید الشهدا (ع) است.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج؛ سردار سید یوسف مولایی در آیین اختتامیه نخستین کنگره ملی شهدای استان البرز، اظهار کرد: این استان همچون گنجینه ای بزرگ از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است که نام و یادشان در تاریخ ملت ایران می درخشد.

 وی گفت: استان البرز در دوران هشت سال دفاع مقدس پنج هزار و 250 شهید تقدیم انقلاب کرد که بیشتر آنان در خطوط مقدم جبهه های حق علیه باطل شربت شهادت نوشیدند.

این مسئول تصریح کرد: لشکر 10 سید الشهدا (ع) در دوران دفاع مقدس 50 عملیات آفندی و پدافندی انجام داد و یادگار آنان در منطقه عملیاتی غرب کشور را می توان تپه گیلانی ها نام برد.

مولایی به دستاوردهای برگزاری این کنگره ملی از ماه ها قبل اشاره کرد و افزود: جمع آوری بیش از 800 هزار برگ اطلاعات شهدا، مصاحبه از 2 هزار و 152 خانواده شهید، جمع آوری 20 هزار قطعه عکس و فیلم شهدا، تالیف و چاپ 15 عنوان کتاب شعر مصور. تالیف کتاب شعر برای 72 شهید شاخص استان و 30 زندگینامه شهدا ، تالیف کتاب علمای مجاهد و ساخت بازی حیدری در 6 مرحله برای کامییوترهای خانگی از جمله این دستاوردها می باشد.


فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز بیان کرد: برگزاری سه هزار و 200 یادواره شهدا از دیگر مقدمات برگزاری این کنگره می باشد.
 
 

فرزانه سیداسحقی

دفاع مقدس کنگره شهدای استان البرز شهرداری کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 410
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.