/ - 1397/12/01 - . چهارشنبه - 2/20/2019
کد مطلب : 64006
تاریخ ثبت : 1397/06/31-19:21
به بهانه هفته دفاع مقدس؛
من جنگ را از چشمان مادران و پدران سرزمینم دیده ام!

من جنگ را با چشمان خودم هرگز ندیده ام اما در چشمان مادران و پدرانِ سرزمین ام، در چشمان جانبازان و رزمنده ها بارها دیده و چشیده ام؛ طعم ایثار و از خودگذشتگی، مزه یِ شجاعت و فدا شدن.
پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، مصطفی فراغت/ در این سی و چند سال شاید برای خانواده، حق، کار یا موضوعات مهم زندگی ام جنگیده باشم اما برای دفاع از خاکِ کشورم به مانند آنچه در هشت سال دفاع مقدس اتفاق افتاد، نه.

من ۳۱ شهریور ۵۹ که جنگِ تحمیلی از مرزهای جنوبی آغاز شد را به چشم ندیدم اما سالِ ۶۷ که جنگ تمام شد ۴ ساله بودم و بیگانه با واژه هایی مانند جنگ و دشمن و دفاع و خاکریز و مین و اسلحه و مهمات و شهادت. 

اما در این سال ها با واژه ها و حس های مربوط به آن دوران بیش از گذشته آشنا شده ام؛ از مادری که هنوز منتظر فرزندش مانده، پدری که دُردانه اش را داد و استخوان و پلاک تحویل گرفت، جانبازهای اعصاب و روان که با دنیای امروز هنوز غریبه اند و با هر تلنگری از پشت خاکریز با دشمن بعثی می جنگدند یا همسران و فرزندانی که زندگی پدرانِ شان در همه یِ سال های بعد از جنگ به روی ویلچر منتهی شده است. 

من جنگ را با چشمانم هرگز ندیده ام اما در چشمان مادران و پدرانِ سرزمین ام، در چشمان جانبازان و در چشمان آن هایی که با جنگ سر و کار داشته اند بارها دیده و چشیده ام؛ طعم ایثار و از خودگذشتگی، مزه یِ شجاعت و فدا شدن.


دفاع مقدس همواره به عنوان مقطعی افتخارآمیز باقی خواهد ماند 
نایب رییس شورای اسلامی شهر کرج، گفت: هشت سال دوران دفاع مقدس همواره به عنوان مقطعی افتخار آمیز در تاریخ این مرز و بوم ثبت و ضبط و باقی خواهد ماند چرا که رزمندگان مقتدر میهن اسلامی با کمترین امکانات و تسلیحات با تکیه بر ایمان خالصانه به خداوند و با تبعیت از فرمان امام خمینی به عنوان ولی فقیه خود راهی جبهه های حق علیه باطل شده و شچاعانه مقابل دشمن قد علم کردند.

 
منصور وحیدی ادامه داد: در هشت سال دفاع مقدس، خیل عظیم رزمندگان برای مقابله با دشمن عازم جبهه شدند و در جانفشانی های مربوط به این دوران نقش پررنگ و قابل توجهی داشتند.
 
این عضو شورا در بخش دیگری از صحبت های خود، گفت: دوران دفاع مقدس به عنوان برگ زرینی در تاریخ سرزمین ایران اسلامی است که نسل های آینده به آن افتخار می کنند چرا که برگرفته از فرهنگ مهدوی و عاشورایی است. 
 
ناب رییس شورای شهر کرج گفت که آنچه از حماسه و شجاعت و قدرت و صلابت و فتح رزمندگان اسلام در این مدت گذشت و آنچه از ایثار و قدرت روحی و توکل به خدا و اعتماد به نفس که ملت بزرگ ما از خود نشان دادند، با هیچ بیان قابل توصیف نیست .
 


هر رزمنده ای به زمین می خورد پرچم را دیگری به دوش می گرفت
عضو شورای اسلامی شهر کرج با تبریک هفته دفاع مقدس گفت: 38 سال پیش در آغاز ماه مهر و مهربانی و آغاز شکوفایی دل های پاک ناپاکان و دشمنان نه تنها مهر و مهربانی را گرفتند بلکه تلاش کردند همه هستی این کشور را بگیرند و آن را متلاشی کنند. 

محمد حسین خلیلی اردکانی افزود: اما جوانان غیور با شهامت و شجاعت وصف ناپذیر در شرایطی که به لحاظ امکاناتی کشور مهیا نبود از خاک و ناموس و دین خود مراقبت کردند و مردانه ایستاندند. 

این عضو شورا با اشاره به این که در این جنگ نا برابر هر رزمنده ای که به زمین می افتاد رزمنده دیگری پرچم را به دست می گرفت و به مسیر ادامه می داد، اظهار کرد: پاسداری از آن ها و گرامی داشت رشادت ها و از خود گذشتگی های آنان می تواند درسی باشد تا هیچ کشوری خیال تجاوز و دست درازی به این کشور را نداشته باشد.

اردکانی ادامه داد: همه ی کشورها با هر دین و آیینی برای شجاع مردانشان حرمت قائلند و ما نیز باید بیش از گذشته از این عزیزان و خانواده های آنان که با شجاعت خود امنیت و اعتبار امروز را به این سرزمین هدیه دادند یاد کنیم و همواره قدردان رشادت های آنان باشیم. 


مسئولان در قبال شهدا وظیفه ای بس سنگین بر دوش دارند 
این عضو شورا در ادامه به نقش پر رنگ مسئولان در زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا نیز اشاره کرد و گفت: مسئولان باید با اقدامات خود شرایطی را مهیا سازند تا شهدا از آنان راضی باشد، نباید به گونه ای عمل کنیم که در صبر و استقامات مردم خللی ایجاد شود. 

اردکانی یادآور شد: مسئولان بگویند برای استمرار راه شهدا چه اقداماتی از سال های پس از جنگ تا امروز داشته اند و با تصمیم های خود آیا توانسته اند فرهنگ ایثار و شهادت و از خودگذشتگی برای این آب و خاک را استمرار ببخشند یا نه.  


 
دفاع مقدس نمادی از مقابله انسان‌های آزاده در مقابل جور و ستم است
رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج گفت: دوران دفاع مقدس نمادی از مقابله انسان‌های آزاده در مقابل جور و ستم است و نشان می‌دهد اگراراده جمعی در میان باشد سخت ترین شرایط قابل تحمل می‌شود. 
 
اکبر سلیم نژاد با تاکید بر ضرورت انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به نسل جوان ابراز کرد: تا زمانی‌که که فرهنگ ایثار و شهادت در میان مردم نهادینه باشد، دشمن نمی تواند به هیچ یک از اهداف خود دست یابد. بر این اساس باید تلاش کنیم نسل جوان که آینده سازان کشور هستند را با ارزش های دفاع مقدس آشنا کنیم.
 
این مسئول اظهار کرد: همه ما ایران را دوست داریم و حاضریم برای حفظ  ذره ذره از خاک آن جان مان را فدا کنیم و مشکلات و سختی‌های موجود باعث نمی شود از موضع خود در این خصوص کوتاه بیاییم.
 
عضو شورای شهر کرج گفت: باید تلاش کنیم معنویت، از خودگذشتگی و تلاش برای خدمت به دیگران مثل دوران جنگ دوباره احیا شود تا مردم به نظام بیش از پیش امیدوار شوند و اطمینان پیدا کنند که انقلاب در مسیر درست و اصلی خود در حرکت است. 
 
 
عزت امروز به برکت خون شهدا است
عضو و دبیر شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: اگر امروز به عزتی رسیده‌ایم به برکت خون شهدا و ایثارگری‌های رزمندگانی است که هشت سال خالصانه از مرزهای کشور محافظت کردند. 

مهدی حاج قاسمی با بیان این که ایثار و گذشت با هیچ ویژگی انسانی دیگری قابل مقایسه نیست، ادامه داد: بالاترین درجه انسانیت ایثار است که در هشت سال دفاع مقدس بارها و بارها آن را مشاهده کردیم.  

این عضو شورا با اشاره به این که افتخار می‌کنیم زیر پرچم اسلام و به رهبری مقام معظم رهبری در حال خدمت هستیم، تاکید کرد: امنیت، آرامش و عزت امروز کشور مدیون خون شهدا و رشادت های رزمندگان است. 

دبیر اول شورای اسلامی شهر کرج خدمت به خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و رزمندگان که در راه خدا از جان خویش خالصانه گذشتند را وظیفه همه مردم و در صدر فعالیت‌های مسئولان عنوان کرد.   
 
 

دفاع مقدس جنگ تحمیلی شورای شهر کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 635
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.