/ - 1397/11/30 - . سه شنبه - 2/19/2019
کد مطلب : 63963
تاریخ ثبت : 1397/06/25-10:24

صدور 100 پروانه ساختمان در منطقه 6 شهرداری کرج

سرپرست منطقه 6 شهرداری کرج گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه 100 پروانه ساختمان درمنطقه 6 صادر شده است.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج؛ محمدکاظم تفته با اشاره به صدور پروانه ساختمان قبل از شروع به کار اظهار کرد: انجام هرگونه عملیات ساخت و ساز بدون پروانه ساختمانی خلاف قانون بوده و شهرداری موظف به جلوگیری از ادامه ساخت و ساز های بدون پروانه است.

سرپرست منطقه 6 شهرداری کرج تصریح کرد: از مزایای داشتن پروانه ساختمانی اطمینان از ساخت و ساز قانونی براساس مشخصات فنی و شهرسازی برابر آیین نامه ها و ضوابط طرح جامع شهر، بهره مندی از تسهیلات بانکی و بیمه شدن کلیه عوامل دخیل در ساخت وساز در صورت بروز حوادث ساختمانی است.

وی جلوگیری از بروز حوادث ساختمانی برای ساختمان های مجاور به دلیل حضور ناظرین ساختمانی و ارایه راهکار و راهنمایی های لازم را از دیگر مزایای داشتن پروانه ساختمانی عنوان کرد و افزود: در این راستا داشتن پروانه ساختمانی علی رغم صرفه جویی در هزینه های ساخت و ساز، سبب استفاده از تجارب فنی و مهندسی در هنگام طراحی و نظارت اخذ پروانه ساختمان می شود.

تفته بیان کرد: در بازدیدهای صورت گرفته طی انجام مراحل ساخت مواردی همانند ابعاد ملک، عرض خیابان، بنای موجود، موقعیت مجاورین و غیره مورد بررسی قرار می گیرد.
 
سرپرست منطقه 6 شهرداری کرج یادآور شد: 100 مورد پروانه ساختمانی از ابتدای سال 97 تا پایان مرداد ماه در منطقه شش صادر شده است که کارشناسان و مسئولین حوزه معاونت شهرسازی و معماری اقدامات لازم و مناسبی را در راستای افزایش این تعداد در دستور کار خود قرار داده اند
.
.

فرزانه سیداسحقی

تعداد دفعات مشاهده شده : 497
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.