1397/11/01

. دوشنبه

1/21/2019
کد مطلب : 63942
تاریخ ثبت : 1397/06/21-13:24
پرگو خبر داد؛
راه اندازی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران در کرج

معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج از راه اندازی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، در نشستی که ظهر امروز با حضور مدیران ارشد شهرداری و سازمان های تابعه برگزار شد راهکارهای پیشگیری و ساماندهی بحران پس از وقوع زلزله بررسی شد.  

معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج با تاکید بر هوشیاری و آمادگی برای مقابله با زلزله و کاهش تلفات آن گفت: نشست های ستاد فرماندهی مدیریت بحران شهرداری با حضور کارشناسان و بهره مندی از مطالعات کارشناسی و تجربیات پژوهشگاه زلزله شناسی و مهندسی زلزله و به منظور مدیریت بحران در زمان وقوع زلزله برگزار شده است.


احدالله احمدی پرگو افزود: کاهش خطرپذیری در زمان وقوع زلزله و ساماندهی شرایط بحرانی پس از زلزله از ضروریات مهمی است که در این نشست مورد توجه قرار گرفت و راهکارهای آن بررسی شد.

وی با اشاره به زلزله ای که در دی ماه سال گذشته در کرج رخ داد و موجب هراس و نگرانی مردم شد، خاطرنشان کرد: پس از زلزله سال گذشته نشست های ستاد بحران پی در پی و با جدیت بیشتری برگزار می شد اما اکنون که مدت زمانی از وقوع زلزله گذشته است نباید موضوع مهم زلزله و خطرات آن کم اهمیت شمرده شود.

پرگو استانداردسازی خانه ها و رعایت مقررات ملی ساختمان در ساخت و سازها را ضروری دانست و تاکید کرد: برای کاهش تلفات زلزله باید ساختمان های ایمن و مقاوم ساخته شود و بافت های فرسوده شهر با شتاب هر چه بیشتری  بازسازی و مقاوم سازی شود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج در ادامه وظایف و مسئولیت های ستاد مدیریت بحران شهرداری کرج تشریح کرد و گفت: کاهش تلفات پس از وقوع زلزله و مدیریت آن در دستور کار ستاد قرار گرفته و به این منظور از همه امکانات شهر استفاده خواهد شد.

وی افزود: شناخت فضاهای تخلیه یِ امن در مناطق مختلف شهرداری و ایجاد محل های اسکان اضطراری در زمان بحران و پیش بینی خدمات رسانی از محورهای نشست ستاد بحران شهرداری بوده است.  

به گفته احمدی پرگو از تمامی پارکهای شهر، مدارس و سوله های ورزشی در زمان بحران پس از زلزله و برای اسکان شهروندان استفاده می شود و مقرر شده است که معاونت خدمات شهری مکان یابی های جدیدی برای ساخت سوله های بحران را انجام دهد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج یادآور شد: با همکاری سازمان فرهنگی و سازمان فضای سبز به زودی مانور زلزله در یکی از پارک های کرج به منظور آمادگی مدیران و شهروندان شهر انجام خواهد شد.


 


شهرسازی معماری مدیریت بحران شهرداری کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 678
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.