/ - 1397/11/30 - . سه شنبه - 2/19/2019
کد مطلب : 63925
تاریخ ثبت : 1397/06/20-10:22
نصیری خبر داد؛
تلاش سازمان پسماندبرای کاهش حجم زباله های پلاستیکی در ماه محرم

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج از اقدامات این سازمان به منظور جلوگیری از افزایش حجم زباله های پلاستیکی در ماه محرم خبر داد.
اصغر نصیری در گفت وگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با اشاره به اینکه سازمان مدیریت پسماند با همکاری سازمان بسیجِ مداحان و مدیران هیات های مذهبی اقدام به فرهنگسازی در خصوص استفاده حداقل از ظروف یک بار مصرف در دهه اول محرم کرده است، اظهار کرد: با توجه به اینکه همه ساله شهروندان در ماه محرم و صفر به توزیع نذورات در ظروف یکبار مصرفِ پلاستیکی می کنند، و حجم پسماندهای تجدید ناپذیر در این ماه افزایش می یابد، ضرورت داشت تا اقداماتی در خصوص کاهش این پسماندها اجرایی شود.

سرپرست سازمان پسماند به حضور آموزشگران این سازمان در هیات ها، ایستگاه های صلواتی، مساجد و تکایا اشاره کرد و یادآور شد: این آموزشگران مسئولیت فرهنگ سازی در خصوص کاهش حداکثری استفاده از ظروف یک بار مصرف پلاستیکی را عهده دار هستند.

وی اضافه کرد: هماهنگی با مسئولان هیات ها به منظور نظارت بر جمع آوری ظروف یک بار مصرف در محل توزیع نذورات، پخش دستکش و کیسه زباله و فرهنگ سازی در خصوص استفاده کمتر از ظروف یکبار مصرف و استفاده از ظروف تجدید پذیر
از دیگر اقدامات سازمان برای کاهش حجم زباله های پلاستیکی به شمار می رود. 

این مسئول ادامه داد: با توجه به اینکه با توزیع نذورات در تکایا و هیات، شاهد پراکندگی مواد غذایی "نیم خورده" هستیم که عدم جمع آوری به موقع این غذاها موجب رشد و افزایش حشرات موذی و جوندگان می شود، سازمان هماهنگی لازم را برای همکاری مسئولان مساجد و تکایا در خصوص جمع آوری باقیمانده های مواد غذایی و انتقال آن به مخازن زباله انجام داده است.

نصیری نصب بنر به منظور ترغیب شهروندان به استفاده از ظروف چند بار مصرف برای نذورات و تشویق شهروندان به همکاری با پاکبانان زحمت کش را از دیگر اقدامات سازمان برشمرد و اضافه کرد: این اقدام با هدف کاهش تولید زباله و حفاظت از محیط زیست صورت گرفته است.


شایان ذکر است؛ هیات های مذهبی نیز با استقبال از طرح کاهش پسماندهای تجدیدناپذیر خود را به عنوان همیار مدیریت پسماند جهت اطلاع رسانی و خدمات رسانی در طول ایام محرم معرفی کردند.
 نازنین فرضی زاده

پسماند ظروف یکبار مصرف نذورات محرم شهرداری کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 541
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.