/ - 1397/11/30 - . سه شنبه - 2/19/2019
کد مطلب : 63892
تاریخ ثبت : 1397/06/17-09:54

طرح الکترونیکی شدن کرایه تاکسی ها در دست بررسی است

سرپرست سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری کرج گفت: طرح الکترونیکی شدن کرایه تاکسی ها در دست بررسی است.
مجید استاد کاظمی در گفت وگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج با اشاره به اینکه با بخش خصوصی در مورد طرح الکترونیکی شدن کرایه تاکسی‌ها در کرج وارد مذاکره شده‌ایم، اظهار کرد: در این زمینه چندین شرکت برنامه‌های خود را ارایه داده‌اند که در حال بررسی آن ها هستیم.

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر ادامه داد: اگر امکان آن وجود داشته باشد در این خصوص کارت مشترکی طراحی خواهیم کرد که استفاده از آن برای مسافران در هر دو سیستمِ اتوبوس‌رانی و تاکسیرانی کاربردی باشد.


وی در خصوص اجرای طرح البرز کارت در خطوط اتوبوس‌رانی شهر کرج نیز، گفت: چند سالی است که پرداخت الکترونیکی هزینه سفرهای درون‌شهری کرج در این خطوط توسط شهروندان بر پایه استفاده از طرح البرز کارت آغازشده است.
 
استاد کاظمی بابیان اینکه طی این چند سال پرداخت الکترونیکی هزینه سفر توسط شهروندان در خطوط مختلف اتوبوس‌رانی کرج افزایش داشته است، بیان کرد: اکنون در خصوص برخی مذاکرات و تعهداتی که سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری کرج و پیمانکار این طرح داشته‌اند، برخی مشکلات موجب شده توسعه و کاربرد آن در سیستم به‌ویژه بخش خصوصی کمی با کندی پیش رود.
 
وی در بخش دیگری از صحبت های خود به انجام اقدامات لازم برای الکترونیکی کردن پرداخت هزینه سفرهای درون‌شهری در خطوط تاکسیرانی شهر کرج اشاره کرد و گفت: اجرای این طرح به دلیل حذف مشکلاتی ازجمله نبود پول خرد و اسکناس ریز به هنگام پرداخت کرایه تاکسی است.
 
به گفته استاد کاظمی؛ با اجرای طرح پرداخت الکترونیکی هزینه سفر در خطوط تاکسیرانی کرج مشکلاتی نظیر کهنگی اسکناس‌ها رفع خواهد شد.
 
 سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر در پایان یادآور شد: طرح پرداخت الکترونیکی تا پایان سال جاری عملیاتی می شود. 

نازنین فرضی زاده

 


تعداد دفعات مشاهده شده : 554
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.