1397/10/30

. يكشنبه

1/20/2019
کد مطلب : 63588
تاریخ ثبت : 1397/05/16-08:20

وضعیت آبرسانی به جنگل کاری ِهای اطراف شهرمطلوب است

سرپرست سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با بیان این که مجموع مساحت جنگل کاری پیرامون شهر حدود 2000 هکتار است، گفت: این جنگل کاری ها شامل بیجی ، کلاک، حصار و دره وسیه و باغستان است که در مجموع 500 هزار اصله درخت را شامل می شود.
پیمان بضاعتی پور در گفت وگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، افزود: آبرسانی اراضی بیجی توسط 29 مخزن 10 هزار لیتری و از طریق لوله گذاری صورت می گیرد و برای آبیاری در جنگل کاری کلاک که 480 هکتار است توسط  مخزن بتنی با گنجایش 200 متر مکعب انجام می شود.

این مسول با بیان این که سیستم آبرسانی و آبیاری باغستان متفاوت است گفت: سال های گذشته اقدامات خوبی در زمینه تامین آب منطقه مذکور صورت گرفته و هم اکنون دارای ۴مخزن پرتابل از جنس پلی اتیلن با جداره نگهدارنده گالوانیزه با مساحت مجموع 2400 متر مکعب هستیم که اولین مخزن گلایل است و از قنات صوفی آباد  آبگیری می شود.

وی اضافه کرد: در ادامه مسیر از مخزن اول گام به گام تا مخزن بعدی که شامل مخزن آبشار بیدار چشمه و چنارک می شود آب پمپاژ و توسط لوله های توزیع و کارگران زحمتکش فضای سبز عملیات آبیاری و آبرسانی انجام می شود که طبق بازدیدی که روز گذشته از این مناطق داشتیم وضعیت حفظ و نگهداری با توجه به افزایش دمای هوا، مطلوب است.

این مسول شهری با اشاره به اینکه استفاده از گونه‌های مناسب رویکرد اصلی سازمان در بخش فضای سبز است، تاکید کرد: درختان کاشته شده در اراضی جنگل کاری پیرامونی همه ازگونه های مقاوم هستند که دامنه تحمل آن ها نسبت گونه های داخل شهر بیشتر است و شامل گونه هایی چون داغداغان، انواع بادامک سرو نقره ای و کاج تهران و .. است.

بضاعتی پور در پاسخ به تذکر شهروندان در خصوص هدر رفت آب با تانکر نیز گفت: آبیاری با تانکر مشکلات مخصوص به خود را دارد و کیفیت این نوع آبیاری مطلوب نیست ولی با نظارت و سخت گیری های انجام گرفته این امر بهبود یافته و باید قبول کرد در این نوع آبیاری هدر رفت آب اجتناب ناپذیر بوده و در تلاش هستیم که این نوع آبیاری را به حداقل، برسانیم.

وی با بیان این که جهت آبیاری مناسب فضای سبز شهری با کمترین میزان هدر رفت آب، نظارت ویژه ای از سوی پلیس آب اعمال می شود یادآور شد: تجهیز ماشین های آبیاری فضای سبز به سیستم های هشدار دهنده مسیر یاب جهت رصد دقیق مسیرهای حرکت تانکرهای آبرسان و همچنین تجهیزاتی نظیر شیلنگ مورد نیاز، علایم خطر، چراغ گردون، و نصب آرم شرکت و بنرهایی با شعار حفظ منابع آب جهت فرهنگ سازی از جمله اقدامات صورت گرفته است تا بتوانیم حداکثر بازدهی را داشته باشیم.

نازنین فرضی زاده

سیما منظر فضای سبز شهری شهرداری کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 277
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.