1397/10/30

. يكشنبه

1/20/2019
کد مطلب : 63587
تاریخ ثبت : 1397/05/16-07:58

5500 متر مربع از منطقه 9 شهرداری کرج درختکاری شد

مدیر منطقه 9 شهرداری کرج از کاشت 5500 متر مربع درخت در سطح این منطقه خبر داد.
عباس حق محمدلو در گفت وگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، به تشریح بخشی از اقدامات واحد فضای سبز منطقه پرداخت و گفت: این اقدامات در راستای توسعه سرانه فضای سبز در سطح شهر صورت گرفته است.

وی به روند رو به رشد افزایش سرانه فضای سبز در این منطقه طی چند ماهه اول سال جاری اشاره کرد و گفت: تحقق این مهم نشان از اهتمام مدیریت شهری در اجرای طرح های مرتبط با توسعه و گسترش فضای سبز دارد.

مدیر منطقه 9 از فضای سبز به عنوان سرمایه مهم جامعه شهری و لازمه پویایی زندگی شهرنشینی یاد کرد و اظهار داشت: فضای سبز شهری بخشی از منظر شهری است که علاوه بر تامین بهداشت محیط شهر، نقش بسیار مهمی در ایجاد سلامتی شهروندان دارد.

حق محمد لو در ادامه، کارکرد تفریحی، تعدیل آلودگی هوا، ارتقا سلامت جسمی و روحی شهروندان و زیباسازی محیط را از مهم ترین کارکردهای فضای سبز شهری عنوان کرد و بر ضرورت برنامه‌ریزی به منظور توسعه فضای سبز شهری تاکید کرد.

این مسئول با تاکید بر رعایت معیارها و استانداردهای توسعه عرصه‌های سبز، یادآور شد: با توجه به تغییر و تحولات صورت گرفته در گستره زندگی شهرنشینی، ایجاد فضای سبز از نیازهای ضروری شهری به شمار می رود که باید در برنامه ریزی های شهری مورد توجه مسئولان قرار بگیرد.

وی خاطر نشان کرد: در همین راستا حوزه فضای سبز منطقه 9 شهرداری کرج طرح‌های گسترش فضای سبز را با رعایت آیتم‌های مختلفی اجرایی می کند که انتخاب نوع و گونه گیاهی مناسب از جمله آیتم‌های مهم اجرای این طرح ها است.

مدیر منطقه 9 شهرداری کرج، از 5500 متر مربع درختکاری در سطح منطقه از جمله کاشتِ 4 هزار مترمربع حاشیه شمالی اتوبان، 1500 مترمربع لچکی های روبروی راهنمایی و رانندگی، 200 متر مربع گل کاری از نوع فیلا، اختر، زرشک در جاده محمد شهر، کاشت 1300مترمربع آفتاب گردان و اختر در بلوار شهدای دانش آموز و همچنین کاشت 400 مترمربع فیلا در بلوار بلال از جمله اقدامات انجام شده به منظور افزایش سرانه فضای سبز برشمرد.


سعیده سرحدی


تعداد دفعات مشاهده شده : 235
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.