1397/10/30

. يكشنبه

1/20/2019
کد مطلب : 63573
تاریخ ثبت : 1397/05/14-10:11
دشت گرد تاکید کرد؛
تاخیر در ارسال لوایح قابل قبول نخواهد بود/ مطالبات شهرداری در قالب پرونده های حقوقی پیگیری شود

رییس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج تسریع در مطالبات شهرداری در قالب پرونده های حقوقی را خواستار شد.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، سارا دشتگرد در نطق پیش از دستور خود در هفتاد و نهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج ضمن انتقاد از وضعیت کنونی شهرداری در خصوص نحوه مطالبات شهر از پرونده های حقوقی، اظهار داشت: متاسفانه در بعضی از موارد سلیقه ای عمل می شود و که این اتفاق با شعارهای لیست امید که اهم آن شفافیت و مبارزه با فساد و سو جریانات اداری است مغایرت دارد. در شرایطی که بدهی های شهرداری کلانشهر کرج با چاشنی سیاه نمایی به یک فوبیا برای افکار عمومی تبدیل می شود، ده ها میلیارد تومان مطالبات شهرداری کرج در قالب پرونده های حقوقی مشکوک الوصول و بلاوصول باقی مانده که به درآمد تبدیل شدن هر کدام از آن ها می تواند گره هی از مشکلات درآمدی اداره شهر را باز کند.

دشت گرد با بیان این که  این روزها همه مردم تشنه شنیدن خبری در جهت مبارزه با فساد و سو جریانات اداری هستند، تاکید داشت: اگر در جهت تنویر و افکار عمومی و بر اساس ظرفیت قانونی شورا سوالی مطرح می شود که متضمن شفافیت و پاسخگویی مسئولین باشد باید مورد حمایت واقع شود نه اینکه با 14 روز تاخیر در برابر شفافیت و شفاف سازی حایل ایجاد شود. آیا این رویه عملی شدن شعار پاک دستی است؟ آیا درز شرایطی که ارسال یک سوال از شورا تا شهرداری 14 روز زمان می برد، ما می توانیم ادعا کنیم که می توانیم امور شهر را اصلاح کنیم؟

وی در ادامه تذکرات خود موضوع املاک و اراضی شهرداری را مطرح نمود و افزود: در حال حاضر 109 مورد از املاک و اراضی شهرداری کرج به مساحت یک ملیون و ششصد و چهار هزار و سیصد و پنجاه و پنج متر در قالب قرارداد حق انتفاع در اختیار اشخاص حقیقی، حقوقی، دستگاه ها، شرکت ها، نهادهای دولتی و غیر دولتی قرار دارند، این در حالی است که مکانیزم مشخص جهت کنترل مفاد قراردادهای مذکور از حیث نوع استفاده ساخت و سازهای غیر مجاز و غیره وجود ندارد. لذا شایسته است گزارش وضعیت این املاک در اسرع وقت به اطلاع شورای اسلامی برسد.

رییس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای شهر کرج در ادامه سخنان خود طی تذکری به سرپرست شهرداری کرج خواستار پاسخ صریح در خصوص گلخانه هایی که در منطقه چهار و دوازده به افراد واگذار شده دهد و این که طبق چه چارچوب قانونی این گلخانه ها واگذار شده و احداث سازه در این اراضی که متعلق به شهرداری کرج است بر چه مبنایی بوده و بهره برداری آن ها از آب لوله کشی شهر با چه مجوزی انجام شده است؟

 

نازنین فرضی زاده

شورا شهرداری کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 289
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.