1397/11/27

. شنبه

2/16/2019
کد مطلب : 63569
تاریخ ثبت : 1397/05/14-09:12
احمدی پرگو عنوان کرد:
بررسی و مطالعه بیش از 20 طرح تخصصی شهرسازی در شهرداری کرج

معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج از بررسی و مطالعه بیش از 20 طرح تخصصی شهرسازی در قالب فعالیت های این معاونت خبر داد و مهمترین آن ها را بررسی طرح تفصیلی شهر کرج عنوان کرد.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، احدالله احمدی پرگو  هدف از برگزاری همایش مناسب سازی دسترسی درون ساختمان ها و نحوه ارتباط آن با پیاده رو و معابر را تبیین برنامه های معاونت برای کارکنان به منظور افزایش کیفیت ساخت و ساز شهری و در نهایت ارتقای خدمات رسانی برشمرد.

 معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج در نشست تخصصی حوزه شهرسازی و معماری با موضوع مناسب سازی دسترسی درون ساختمان ها و نحوه ارتباط آن با پیاده رو و  معابر، به هماهنگی های انجام گرفته با کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج در راستای تهیه و تدوین برنامه های مناسب و تخصصی حوزه شهرسازی، اشاره کرد.

احمدی پرگو گفت: هم اکنون بیش از 20 طرح و برنامه در قالب معاونت شهرسازی و معماری در دست مطالعه می باشد که از مهمترین آنها بررسی طرح تفصیلی است.

وی، با بیان اینکه بیش از 80 درصد مراجعات مردمی به شهرداری، به منظور پرداختن به مباحث شهرسازی و معماری است، تاکید کرد: بر همین اساس برگزاری جلسات مستمر و متمرکز با نیروهای مرکز و مناطق و نیز آموزش کارکنان را در دستور کار قرار داده ایم.

معاون شهردار کرج، روش های آموزشی برای کارکنان را در دو قالب عنوان کرد و افزود: آموزش های تخصصی که مدیران ستادی متناظر با نیروهای تحت امر در مناطق برگزار می کنند و نیز آموزش عمومی که مقرر است هر ماه یک جلسه با موضوعات مد نظر با حضور همه نیروها در ستاد و مناطق برگزار شود.

این مسئول به موضوع جلسه نیز اشاره کرد و بیان داشت: گاهی در معابر شهری کیفیت اجرای پیاده رو و دسترسی به ساختمان ها برای افراد سالم هم مشکل است چه رسد به کم توانان.

وی، ایجاد وحدت رویه در امور شهرسازی را بسیار پراهمیت خواند و یکی از اقدامات معاونت شهرسازی به منظور حذف کاغذبازی و تسهیل و تسریع در ارایه خدمات را راه اندازی اتوماسیون شهرسازی عنوان کرد که از فعالیت های ارزشمند این حوزه بوده است.

این مسئول، تاکید کرد: هم اکنون ورود اطلاعات تمامی پرونده های ملکی در اتوماسیون انجام گرفته و نقشه ها در قالب جی آی اس به ثبت رسیده است.

وی، اجرای طرح ممیزی و شناسایی املاک را از دیگر اقدامات معاونت شهرسازی ذکر کرد و افزود: انطباق اطلاعات به دست آمده از اجرای طرح ممیزی با اتوماسیون در حال انجام است.

به گفته احمدی پرگو، هم اکنون تمامی مجوزها به صورت اتوماسیون صادر می شود و صدور مجوز به صورت دستی به هیچ عنوان در شهرسازی شهرداری کرج انجام نمی گیرد.

این مسئول از راه اندازی اتوماسیون ماده 100 در آینده نزدیک نیز خبر داد و بیان داشت: در بخش نرم افزاری طراحی این اتوماسیون هم اکنون در مراحل پایانی کار قرار داریم.

معاون شهردار کرج در حوزه شهرسازی و معماری گفت: با فعال شدن این سامانه، به زودی رسیدگی به پرونده تخلفات ساختمانی در ماده 100 را به صورت اتوماسیون انجام خواهیم داد.

وی به مزایای راه اندازی اتوماسیون ماده 100 اشاره کرد و بیان داشت: پیش از این ممکن بود برای دو ملک با شرایط مساوی آرای متفاوتی صادر شود که با فعال شدن اتوماسیون این مشکلات برطرف خواهد شد.

احمدی پرگو، از افزایش نظارت و کنترل بر عملکرد مناطق نیز خبر داد و خاطرنشان کرد: بازدیدهای هفتگی از مناطق را در دستور کار قرار داده ایم و تاکنون از مناطق 6، 11 و 9 بازدید میدانی انجام گرفته و مشکلات و خواسته های موجود در این مناطق مورد بررسی قرار گرفته است.

معاون شهرسازی شهرداری کرج، به حذف نیروهای ناکارآمد و جایگزینی آن ها با نیروهای با انگیزه و توانمند در قالب انجام این بازدیدهای میدانی و بررسی کارآمدی نیروها نیز اشاره کرد.

وی اذعان داشت: برخورداری از سلامت اداری، سلامت حرفه ای، بهره مندی از انگیزه و توان کافی برای اجرای امور و نیز بالا بودن کیفیت خدمت رسانی به شهروندان از شرایط کار در حوزه شهرسازی است که ضروری است نیروها از این خصایص بهره مند باشند.

عادله سادات ارشادی

شهرسازی شهرداری کرج نشست تخصصی
تعداد دفعات مشاهده شده : 430
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.