1397/10/30

. يكشنبه

1/20/2019
کد مطلب : 63564
تاریخ ثبت : 1397/05/13-17:15
رییس کمیسیون عمران شورای شهر کرج:
اولویت نداشتن انسان بر خودرو دلیل عمده مشکلات کرج است/ گلایه شهروندان از نظام شهرسازی

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرج گفت: گرایش به زندگی ماشینی مهمترین معضل کلانشهرهاست که از سال های دورنسبت به آن بی اعتنایی صورت گرفته و امروز تبدیل به مشکلی بزرگ برای این شهرشده است.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، مهدی حاجی قاسمی که در نشست تخصصی مناسب سازی دسترسی درون ساختمان ها و نحوه ارتباط آن ها با پیاده روها و معابر سخن می گفت، این مطلب را عنوان و از حوزه شهرسازی و عملکرد آن به عنوان پیشانی ارتباطِ مردم با شهرداری ها یاد کرد.

 رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج با طرح این پرسش که آیا تاکنون حوزه شهرسازی و معماری شهرداری کرج در مرکز و مناطق توانسته چنین جایگاهی را برای شهروندان تبیین و اجرا نماید، برخی رویکردها و راهکارهایی را که می توان به واسطه آن به تحقق این مهم دست یافت، برشمرد.

 وی در ادامه بیان داشت: بهره مندی از وحدت رویه در تصمیم گیری ها و اجرای امور و خروج از اقدامات سلیقه ای نخستین و مهمترین عاملی است که می تواند به جلب رضایت شهروندان و اعمال عدالت در جامعه منجر شود.

 این مسئول با اشاره به اینکه گلایه و انتقاد شهروندان و مراجعه کنندگان از موضوع اعمال سلیقه در حوزه شهرسازی بسیار زیاد است، اضافه کرد: این اعتراضات جزو عمده ترین مراجعات ما در قالب برگزاری ملاقات های عمومی است.

 حاجی قاسمی، تطبیق نقش و جایگاه شهرداری با آیین نامه اخیر ابلاغی از سوی وزیر راه و شهرسازی را به عنوان دومین راهکار دست یابی به رضایت شهروندی ذکر کرد و اذعان داشت: طبق این آیین نامه کنترل ساختمان به عهده شهرداری گذاشته شده و باید در اجرای آن اهتمام ویژه به کار گرفته شود. پیش از این مسئولیت این امر را سازمان نظام مهندسی به عهده داشت.

ربیس کمیسیون عمران شورای شهر کرج، تکریم ارباب رجوع را نیز اصل سوم کسب توفیق در حوزه شهرسازی برشمرد و تاکید کرد: طبق گزارشاتی که به ما می رسد، رضایت کافی از این امر در مجموعه شهرداری کرج وجود ندارد.

به گفته این مسئول، پیگیری درخواست های مردمی در کنار تعیین نقش نظام مهندسی باز هم مطابق با آیین نامه وزارت شهرسازی و معماری نیز باید در حوزه شهرسازی شهرداری کرج مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی، از شایسته سالاری به عنوان یکی دیگر از شروط موفقیت شهرسازی نام برد.

حاجی قاسمی به موضوع تخصصی جلسه نیز اشاره کرد و افزود: وضعیت پیاده روهای شهر مناسب نیست در حالیکه طبق بند 1 ماده 55 قانون شهرداری ها اجرای این موضوع به عهده شهرداری هاست و در این خصوص باید اقدامات جدی انجام گیرد.

عضو شورای اسلامی شهر کرج بر ضرورت ایجاد رابطه نزدیک و هماهنگ میان حوزه شهرسازی و معماری با فنی و عمرانی به منظور ساخت پیاده روهای مناسب و ایمن تاکید کرد و از مسئولان این بخش ها خواست به صورت کاملا تخصصی و با هماهنگی به اجرای مسئولیت های محوله بپردازند.
 تعداد دفعات مشاهده شده : 365
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.