1397/10/30

. يكشنبه

1/20/2019
کد مطلب : 63559
تاریخ ثبت : 1397/05/13-11:00

عامل ناکارآمدی فرهنگ سازی عدم پیوستگی طرح های فرهنگی است/ ضرورت پرورشِ شهروند مسئولیت پذیر

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج عدم پیوستگی اجرای طرح های فرهنگی را عامل نا کارآمدی و اجرای نا موفق فرهنگ سازی درموضوع پسماند، عنوان کرد.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، اصغر نصیری در جلسه بررسی طرح جامع پویش سترگ فرهنگی و مدیریت پسماند که با حضور کارشناسان و نمایندگان سازمان های سیما و منظر شهری، نمایندگان سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی، معاونت برنامه ریزی و سرمایه انسانی و جمعی از فعالان عرصه فرهنگی شهر شهرداری کرج برگزار شد با بیان این مطلب افزود: ارتقا فرهنگ شهروندی در قالب حقوق و وظایف شهروندی افزون بر بالا بردن بینش و آگاهی شهروندان در زمینه های مختلف زندگی شهروندی، نقش موثری را در ارتقای کیفیت مدیریت شهری خواهد داشت.

وی با بیان این که تا کنون برنامه های فرهنگی متعددی با موضوعات مرتبط با زندگی شهروندی و ارتقای فرهنگ اجرا شده است، گفت: متاسفانه به دلیل پراکنده بودن و عدم استمرار، اجرای طرح های فرهنگی تا کنون نتیجه رضایت بخش و قابل قبولی نداشته است.


ضرورت نهادینه کردن شهروند مسئولیت پذیر
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج، بحران های زیست محیطی را موضوعی نگران کننده خواند و با بیان این که بحران در یک قدمی ما قرار دارد، افزود: ضروری است با پرورش "شهروند مسئولیت پذیر" فرهنگ مشارکت در صیانت از محیط زیست را نهادینه کنیم.

گفتنی است در این جلسه مقرر شد، با در اختیار گذاشتن ابزارهای لازم، زمینه برای اجرای برنامه های فرهنگی سازمان مدیریت پسماند به نحو موثری فراهم شود.


نازنین فرضی زاده

پسماند تفکیک شهرداری کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 299
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.