1397/10/30

. يكشنبه

1/20/2019
کد مطلب : 63542
تاریخ ثبت : 1397/05/11-07:54

هزینه رفت و روب و جمع آوری زباله در کرج سالانه چند میلیارد است؟

معاون خدمات شهری شهرداری کرج میزان مساحت رفت و روب 10 منطقه شهری را نزدیک به 19 هزار متر مربع عنوان کرد و گفت: هزینه رفت و روب و جمع آوری زباله شهر در طول سال رقمی بیش از 60 میلیارد تومان است.
حسن مدیرروستا در گفت وگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، سرانه تقریبی جمع آوری و رفت و روب برای هر نفر را نزدیک به یک هزار و دویست تومان ذکر کرد و افزود: استاندارد تولید زباله در کشور ما و بخصوص شهر کرج نسبت به کشورهای اروپایی نزدیک و بیش از دو برابر است که این رقم هزینه بسیاری را به شهرداری تحمیل می کند.

مدیرروستا میانگین تولید روزانه زباله در کرج را بیش از 700 گرم ذکر کرد و این رقم را در کشورهای اروپایی نزدیک به 300 گرم دانست.

این مسئول، در ادامه به مزایای تفکیک زباله از مبدا در کاهش تولید زباله اشاره کرد و اذعان داشت: با تفکیک زباله های خشک و تَر، از حجم زباله های تولیدی کاسته شده و می توان زباله های خشک را مدت طولانی تری در منزل نگه داشت.

وی اضافه کرد: همین امر کاهش مراجعه خودروها و اکیپ های سازمان مدیریت پسماند به در منازل و معابر را به همراه خواهد داشت که موجب کاسته شدن از هزینه های جمع آوری و دفن زباله می شود.

معاون شهردار کرج گفت: با کاستن از این گونه هزینه ها، اعتبارات شهری در بخش های دیگر افزوده شده و امکان پیشرفت و توسعه شهر بیش از گذشته فراهم خواهد شد.

عادله سادات ارشادی

معاون خدمات شهری شهرداری کرج تفکیک زباله
تعداد دفعات مشاهده شده : 344
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.