1397/10/30

. يكشنبه

1/20/2019
کد مطلب : 63540
تاریخ ثبت : 1397/05/10-12:37

آرامستان بهشت سکینه (س) تا 15 سال آینده پاسخگوی دفن اموات کرج خواهد بود

رئیس سازمان آرامستان‌های شهرداری کرج و حومه با بیان اینکه دفن اموات در آرامستان بهشت علی ظرف یک ماه آینده آغاز خواهد شد گفت: آرامستان بهشت سکینه (س) کرج نیز تا 15 سال آینده پاسخگوی دفن اموات کلانشهر کرج خواهد بود.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، گفت: هزینه کفن و دفن در دو آرامستان‌ شهرداری کرج از 600 هزار تومان شروع می‌شود و نهایتاً با توجه به قدمت قطعه، هزینه‌های نگهداری و فضای سبز قطعه مورد نظر تا 10 میلیون تومان افزایش می‌یابد.

عسکری با بیان اینکه قیمت هر قبر در قطعه‌های جاری 200 هزار تومان است افزود: حدوداً 400 هزار تومان نیز برای حمل و نقل و کفن میت اخذ می‌شود.

وی با بیان اینکه سازمان آرامستان‌های تمهیداتی را برای افراد کم بضاعت و بی بضاعت در نظر گرفته است گفت: در برخی موارد هیچ هزینه‌ای برای کفن و دفن اخذ نمی‌شود؛ برای افراد تحت پوشش نهادهای خاص نیز این موضوع در نظر گرفته می‌شود.

وی در خصوص ظرفیت باقیمانده در بهشت سکینه نیز اعلام کرد: اگر دفن اموات در بهشت سکینه به همین صورت و بدون دو طبقه و سه طبقه شدن قبرها ادامه پیدا کند؛ این آرامستان تا 15 سال آینده پاسخگوی دفن اموات کلانشهر کرج خواهد بود.

عسکری در خصوص زمان آغاز دفن اموات در بهشت علی نیز گفت: این آرامستان ظرف یک ماه آینده کار خود را آغاز خواهد کرد و می‌تواند پاسخگوی شهرهای فردیس، صفادشت، ماهدشت، محمدشهر و غرب استان تهران باشد.

رئیس سازمان آرامستان‌های شهرداری کرج و حومه با بیان اینکه از سال گذشته در هزینه‌های کفن و دفن اموات هیچ افزایشی صورت نگرفته است اظهار کرد: ما از دو ماه پیش برای تغییر قیمت‌ها اقداماتی انجام داده‌ایم و در صورت موافقت شورای شهر هزینه دفن در قطعه‌های جاری 10 درصد افزایش خواهد یافت.

وی افزود: علاوه بر این هزینه حمل و نقل نیز با افزایشی 20 درصدی همراه خواهد بود؛ البته در کنار این موضوع در برخی بخش‌ها مانند قطعه هنرمندان کاهش قیمت داشته‌ایم ضمن اینکه قطعه شهدا و جانبازان نیز رایگان است.

عسگری در پایان خاطرنشان کرد: این در حالی است که هزینه دفن در برخی آرامستان‌های خارج از حوزه شهرداری بسیار بیشتر بوده و ما شاهد وجود قبرهایی به قیمت سه میلیارد ریال نیز هستیم.

 

آرامستان شهرداری کرج
خبرگزاری ایسنا
.چاپ مطلب
تعداد دفعات مشاهده شده : 520
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.