1397/10/30

. يكشنبه

1/20/2019
کد مطلب : 63513
تاریخ ثبت : 1397/05/08-09:04

بضاعتی پور: دغدغه سازمان سیما، منظر مراقبت از درختان کهنسال است/ حفظ فضای سبز نسبت به توسعه آن ارجحیت دارد

سرپرست سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج، گفت: با اقدام به موقع و تلاش های صورت گرفته از سوی منطقه 7 شهرداری و مشارکتِ این سازمان به وضعیتِ درختان کهنسال محدوده دامپروری رسیدگی و عملیات آبرسانی انجام شد.
پیمان بضاعتی پور در گفت وگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج با اشاره به این که حفظ فضای سبز نسبت به توسعه فضای سبز ارجحیت دارد، گفت: در شرایط کنونی و با توجه به کمبود منابع آبی، حفظ فضای سبز اولویت بیشتری دارد.  

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با اشاره به این که در این سال ها روش های نوین آبیاری جایگزین روش های سنتی و قدیمی شده است، یادآور شد: این سازمان در پروژه های جدید و در دست اجرا منحصرا از سیستم آبیاری تحت فشار، قطره ای و آب خام و آب تصفیه خانه ها استفاده می کند. 

بضاعتی پور با بیان اینکه کمبود منابع آب و افزایش دما و آلودگی هوا در شهر کرج، ایجاب می کند تا درختان مورد استفاده در فضای سبز از گونه‎های بومی و مقاوم انتخاب شوند، گفت: انتخاب این گونه ها بر اساس اصولِ علم اکولوژی و مبتنی بر نظرات و پیشنهادات اساتید مجرب و متکی بر نتایج طرح های مطالعاتی و پژوهشی در این زمینه صورت می گیرد.

وی در بخش دیگر صحبت های خود با اشاره به تلاش سازمان برای مراقبت از درختان کهنسال، افزود: در حال حاضر حفظ، نگهداری و آبرسانی به درختان کهنسالی که در حاشیه شهر و یا خارج از محیط زندگی شهری واقع شده و در آستانه خشکسالی قرار دارند مهمترین دغدغه سازمان است چرا که ارزش و اهمیت این درختان بر هیچ کس پوشیده نیست. 

سرپرست سازمان سیما منظر نگهداری از درختان کهنسال دارای استانداردهایی دانست و تاکید کرد: سلامتی درختان کهنسال باید به صورت دوره ای چک شود چرا که احتمال دارد تنه آن ها از درون دچار پوسیدگی شده باشد.

به گفته بضاعتی پور؛ لازم است بر اساس یک برنامه مدون وضعیتِ خاک، آفات و سیستم آبیاری درختان کهنسال بررسی شود.
 
نازنین فرضی زاده

سیما منظر فضای سبز شهری شهرداری کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 336
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.