/ - 1397/11/30 - . سه شنبه - 2/19/2019
کد مطلب : 63291
تاریخ ثبت : 1397/04/19-08:23

امامزادگان كرج در سوگ شهادت امام جعفر صادق(ع) سياه پوش شدند

همزمان با سالروز شهادت احياگر مذهب شيعه جعفري امام جعفر صادق (ع) آستان مقدس امامزادگان شهرستان كرج سياه پوش شدند.
به گزارش پايگاه خبري مديريت شهري كرج؛ حجت الاسلام و المسلمين حسين مهديان ضمن تسليت به مناسبت غروب ششمین آفتاب سپهر امامت و ولایت حضرت امام جعفر صادق "ع" بر رهروان طریق هدایت اظهار كرد: امام جعفر صادق (ع) که به سبب اندک فراغی که از ظلم حاکمان وقت بر اثر انتقال قدرت از امویان و مروانیان به بنی عباس به دست آورده بود ،  توانست اسلام ناب و حقیقت سنت و سیره رسول خدا و ائمه معصومین (ع) را ترویج دهد.
 
ریيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان كرج گفت: مردم  ولایی و عاشق اهل بیت (ع) شهرستان كرج همواره در مراسم‌های مذهبی حضوری گسترده و پرشور در مساجد و امامزادگان داشته و دارند.
 
اين مسول تصريح كرد: در سال‌های اخیر این برنامه‌ها با حضور گسترده‌تر اقشار مختلف مردمی به ویژه نسل جوان برگزار شده و شاهد هستیم که ویژه برنامه‌های مربوط به اعیاد مذهبی و همچنین سالروز وفات و شهادت ائمه اطهار (ع) با شور وصف‌ ناپذیری در سراسر استان البرز به ویژه كرج برگزار می‌شود.
 
وي با اشاره به فضیلت و اهمیت مجالس یادبود و عزاداری ائمه اطهار (ع) افزود: در عین اهمیت عزاداری و ذکر مصیبت، بسیار مهم است که در این گونه مجالس به خصوص در بقاع متبركه و آستان مقدس امامزادگان سخنان و جملات آن حضرت نیز مورد توجه و استفاده قرار بگیرد.
 
مهديان بيان كرد: روز گذشته صدها هیئت مذهبی با برگزاری دسته‌های زنجیرزنی و سینه‌زنی به سمت امامزاده‌های شاخص كرح حرکت کرده و در تمام اماکن مقدسه و امامزاده‌ها مراسم عزاداری، نوحه‌خوانی و زنجیرزنی و سینه‌زنی برپا کردند. 
 
ریيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان كرج، گفت :حضور گسترده مردم در امامزاده‌ها، اماکن مقدسه، مساجد، حسینیه‌ها و همچنین گلزارهای شهدا نشانه ای از ولایت‌‌مداری این مردم است.
 
مهديان با اشاره به برپايي خیمه های معرفت در بقاع متبركه يادآور شد: بر این اساس اقدامات ویژه ای جهت برپایی خیمه های معرفت در ايام سال به ويژه در ايام شهادت با شاخصه های اعلام شده در امامزادگان كرج انجام شد.
 
وي خاطرنشان كرد: هماهنگی و برنامه‌ریزی در جهت برگزاری مراسمات ويژه عزاداری ، قرائت قرآن، اقامه نماز جماعت، سخنرانی و مداحی در بقاع متبرکه در طول ايام به عمل آمده است.
 

فرزانه سيداسحقي
 


اداره اوقاف شهرداری کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 299
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.