/ - 1397/11/30 - . سه شنبه - 2/19/2019
کد مطلب : 63252
تاریخ ثبت : 1397/04/13-10:19

تکرار حوادثی مشابه آتش سوزی بازارچه گلشهر دور از ذهن نیست

رییس کمیسیون سرمایه گذاری و تامین منابع مالی شورای اسلامی شهر کرج، ضمن آرزوی سلامتی برای مجروحین حادثه آتش سوزی بازارچه گلشهر، خواستار نظارت اصولی بر مدیریت ساماندهی دستفروشان شد.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، احد رسولی در نطق پیش از دستور خود در هفتاد و یکمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج، اظهار داشت: حادثه دردناک و غم‌انگیز آتش سوزی بازارچه گلشهر بار دیگر همه ما را متاثر و اندوهگین کرد.

وی افزود: این حادثه دلخراش با خسارات مادی سنگینی که به بار آورد، بار دیگر آسیب پذیری چنین بازارچه های موقت و سامان دهی نشده دستفروشان را در جوامع شهری نمایان ساخت و دل های مردم و مسولین را مملو از نگرانی و اندوه کرد.

رسولی افزود: باید اذعان داشت که نظارت بر مدیریت این مجموعه با غفلت و سهل انگاری همراه بوده است. به رغم حضور چندین باره در این مراکز و اعلان طراحی ضعیف و غیر استاندارد و عدم پیش بینی تاسیسات و تجهیزات ایمنی و عدم اعمال بیمه آتش سوزی از طرف مدیریت موجود، مدیریت این بازارچه از اجرای حداقل استانداردها بخصوص ایمنی و بیمه غفلت کردند.

رییس کمیسیون سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به اینکه در جلسه روز گذشته با فرماندار و سرپرست شهرداری کرج ضرورت لزوم پیگیری کارشناسی و دقیق بازارچه ها بررسی شد، عنوان کرد: انتظار می رود در قالب ستادی ویژه، متشکل از نماینده فروشندگان، مالک زمین، نمایندگان شهرداری، شورای شهر، فرمانداری، فرماندهی نیروی انتظامی و دادستانی به جهت رسیدگى به امور این حادثه تاسف برانگیز تشکیل و ضمن بررسی کارشناسی و پیگیری دقیق موضوع، علل بروز این حادثه به استحضار افکار عمومی رسانده شود.  

رسولی با بیان این که برای جلوگیری از وقوع چنین حوادثی تنها شناسایی مقصران کافی نیست، یادآور شد: اگر پیش بینی ها و تمهیدات لازم در زمینه ی ساماندهی و تجهیز بازارچه های موقت  اندیشیده نشود، تکرار چنین حوادثی دور از ذهن نیست.

این عضو شورا تاکید کرد: باید شرایطی فراهم شود تا مراکز خرید و بازارچه ها با استانداردها و رعایت ضوابط ایمنی لازم ساخته شده و کنترل و نظارت ویژه ای جهت مدیریت غرفه ها، انجام گیرد.

نازنین فرضی زاده

شورا شهرداری کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 309
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.