/ - 1397/11/30 - . سه شنبه - 2/19/2019
کد مطلب : 63237
تاریخ ثبت : 1397/04/12-12:25

وقتی سردیس های فرهنگی شهر به سرقت می رود باید غمگین بود/ کرج شهرِخاطره سازی نیست

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج گفت که کرج به رغم داشتن پتانسیل های لازم، شهرِ خاطره سازی نیست.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، رحیم خستو در بازدید از کارگاهِ های مجسمه سازی محله گلستانک مهرشهر کرج که توسط هنرمندان صاحب نام کشور اداره می شود، با اشاره به این که نام ایران با هنر و فرهنگ آمیخته شده است، اظهار کرد: با این وجود شهرهای ما کمتر به نمادهای فرهنگی مزین است.

وی رشد شتاب آلود شهرها را حاصل شتاب و کم توجهی انسان ها دانست و افزود: رشد شتاب آلود زمانی اعتبار می یابد که به "هنر" آغشته باشد، اما اینچنین نیست و به تنها موضوعی که توجه نشده و نمی شود، هنر و فرهنگ است. 

خستو با بیان این که کرج سال هاست از کوچه باغ بوددن فاصله گرفته و به شهری زخمت مبدل شده است، یادآور شد: کرج یکی از این شهرهایی است که در این سال ها رشدِ شتاب آلود داشته است، رشدی که بدون توجه به هنر و هنرمندان این شهر را زمخت تر و نازیبا تر کرده. 

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج، تاکید کرد: کرج با مشکلات فراوانی روبروست، اما این مشکلات زمانی دردآورتر می شود که برای امرار معاش و برای فرار از فقر سردیس های فرهنگی شهر به سرقت برده شود.  
 
وی با اشاره به این که کرج به جای مقصد به مسیر گردشگری تبدیل شده است، افزود: تبدیل شدن از مسیر به مقصد گردشگری شدنی است، به عقیده من در سایه توجه به هنر و هنرمندان می توانیم کرج را هم خاطره انگیز کنیم و هم مقصد گردشگری. 
 
خستو گفت: به کرج نگاه کنید، اطرافِ ما پر از سازه های هندسی است، این در حالی ست که هنرمندانی داریم که می توانیم به کمک آن ها به شهر روحِ دوباره داد. 
 
عضو شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به نقش هنر و هنرمند در شکوفایی شهرها، بیان کرد: امیدوارم زمینه مشارکتِ بیشتر هنرمندان در پیشبرد اهداف کرج و استان البرز فراهم شود ، در سایه توجه می توانی م جانِ دوباره ای به شهر و شهروندان ببخشیم.
 

مصطفی فراغت

گلستانک شهرداری کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 331
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.