/ - 1397/11/30 - . سه شنبه - 2/19/2019
کد مطلب : 63232
تاریخ ثبت : 1397/04/12-08:57

راه اندازی گشت « پلیس آب» با هدف جلوگیری از مصرف بی رویه

سرپرست سازمان سیما منظر و فضای سهز شهری شهرداری کرج گفت: گشت های موتور سوار سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری کرج در تمامی مناطق شهری و فضاهای سبز بر نحوه اجرای آبیاری نظارت خواهند کرد.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، پیمان بضاعتی پور با بیان این خبر اظهار کرد: با توجه به محدودیت منابع و کم آبی و نظر به اصلاح الگوی مصرف، نیروهای این سازمان در قالب گشت های موتور سوار در تمامی مناطق شهری و فضاهای سبز بر نحوه اجرای آبیاری نظارت می کنند. 

وی با تاکید بر ضرورت مدیریت مصرف آب و اجرای سیاست های تشویقی _ تنبیهی، گفت: بی توجهی پیمانکاران به اصلاح الگوی مصرف می تواند منجر به کسر هزینه از صورت وضعیت قرارداد آن ها شود.
 
سرپرست سازمان سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با تاکید برحفظ منابع آبی به عنوان یک سرمایه برای نسل های آتی، یادآور شد: منابع آب به عنوان منابعی با ارزش به شمار می روند لذا باید متناسب با ظرفیت موجود و میزان مصرف برنامه‌ریزی دقیقی برای آن انجام شود.

بضاعتی پور گفت: در زمینه گسترش شبکه آب خام و جداسازی سامانه های آبیاری فضای سبز از آب شرب اقدامات فراوانی از سوی این سازمان انجام شده و سعی شده مصرف آب با بکارگیری سیستم های آبیاری قطره ای و کاشت گیاهان مقاوم به کم آبی و احداث تصفیه خانه به حداقل میزان ممکن کاهش پیدا کند.

نازنین فرضی زاده

سیما منظر گشت شهرداری کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 417
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.