/ - 1397/12/01 - . چهارشنبه - 2/20/2019
کد مطلب : 63223
تاریخ ثبت : 1397/04/11-09:45

بركت معنويتِ قرآن از مسجد تا خانه

در راستاي تبيين جايگاه قرآن و اهل بيت (ع) در رسيدن به سعادت دنيا و آخرت به سراغ افرادي رفته ايم كه قرآن باعث تغيير سبك زندگي آنان شده گزارشي آماده كرده ايم و از زبان آنها ناشنيده ها را شنيديم.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج_ اگر با جان و دل آیات قرآن کریم را که به عنوان کامل ترین نسخه موفقیت برای زندگی افراد پیچیده شده است را باور کنیم و آنها را در زندگی خود عملی کنیم مسلما آثار چشم گیر و فروانی در زندگی ما خواهد داشت و می تواند تحول بزرگی در زندگی ما ایجاد کند.

در راستاي تبيين جايگاه قرآن و اهل بيت (ع) در رسيدن به سعادت دنيا و آخرت به سراغ افرادي رفته ايم كه قرآن باعث تغيير سبك زندگي آنان شده گزارشي آماده كرده ايم  و از زبان آنها ناشنيده ها را شنيديم.
 
نور قرآن در زندگی معجزه مي آفریند
یکی از بانوان موفق در زمینه حفظ قرآن کریم که با حمایت و تشویق خانواده و به ویژه همسرش موفق به حفظ قرآن شده است؛ مهم‌ترین عامل در شکل‌ گیری روحیات افراد و ورود در عرصه‌ های قرآنی را دوران نوجوانی می‌داند.
 
زینب ماهري مي گويد: با وجود مشکلات زندگی و داشتن یک فرزند در سن ٣٩ سالگی حفظ تخصصی را در موسسه دارالقرآن مسجد جامع كرج شروع كردم به طوری که پس از دو سال و دو ماه مفتخر به حفظ کل قرآن کریم شدم.
 
این بانوی سخت‌ کوش هدف اصلی از حفظ قرآن را انس با خداوند و کسب آرامش و احساس نزدیکی به پروردگار عنوان می‌کند و می‌گوید: داشتن انگیزه معنوی و رسیدن به کمال از اصلی‌ترین نکاتی است که حافظان قرآن باید در طول مسیر به آن توجه کنند. ماهري که پس از 12 سال وقفه در فعالیت‌ های قرآنی و به واسطه حمایت‌ های همسرش به دامان قرآن بازگشته، معتقد است که نور قرآن در زندگی افراد می‌تواند معجزه بیافریند.
 
زنده ماندنم را مدیون خدا و قرآن هستم 
 
اصغر- ی  كه به قتل غير عمد ٧سال در زندان به سر مي برده ، بيان مي كند: با توسل به کلام خدا یک بار از پای چوبه‌دار نجات یافتم و زندگی دوباره‌ام را مدیون خداوند هستم. خدایی که شاید وی تا 7 سال پیش او را نمی‌شناختم!
 
وي اظهار مي كند: قرآن آرامش مثال‌ زدنی به من می‌دهد؛ خواندن کلام‌الله افکارم را از سردرگمی و به هم ریختگی در می‌آورد و انرژی مثبتی همچون امید به زندگی می‌دهد و شاید دلیلش این باشد این انرژی را از قرآن می‌گیرم.
 
رموز موفقيت از زبان خداوند 
مريم نادري دختر ٣٦ ساله حافظ نابينايي سه جزء از  قرآن كريم است كه توسط مادرش به همايش بانوان قرآني اداره اوقاف كرج آمده به صراحت از نور قرآن در زندگيش مي گويد :در کتاب آسماني قرآن دوازده آيه بسيـار معجزه آسا وجود دارد که شايد کسي تا به حـال بـه آن تـوجه باشد؛سخناني به نهايت جالب و هدايت گر که هر فردي را بـطور يقين در زندگي موفق نموده و به بالاترين درجات سوق مي دهد. 

وي كه قرآن را به صورت خط بريل و قرائت توسط مربي و مادرش حفظ مي كند، اظهار مي كند: با توجه به علاقه‌ای که به قرآن کریم داشتم از زمانی که متوجه شدم و توان حفظ قرآن در خودم پیدا کردم در این مسیر گام برداشتم.
وي مي گويد: امکانات حفظ قرآن برای افراد نابینا جهت حافظ قرآن شدن خيلي كم است و من مجبورم تا در کلاس‌های آموزش قرآن به افراد معمولی حضور یابم.

نادري مي افزايد: کار حفظ قرآن در شرایط معمولی هم سختی‌های خاص خود را دارد و اگر روشندل هم باشی این سختی‌ها چند ده برابر می‌شود، شیوه حفظ من هم به این صورت است که منتظر می‌مانم تا جلسه قرآن تمام شود، ضمن اینکه آموزش‌های مطرح شده در جلسه را گوش می‌ دهم، بعد از جلسه مادرم آیات قرآن را قرائت  و من تکرار می‌کنم این آیات تا حدی تکرار می‌شود که من بتوانم آیات را حفظ کنم. 
 
تاثیر انوار الهی بر روی زندانیان 
 در صحن آستان مقدس امامزاده حسن (ع) كرج با فاطمه جمالي كارشناش مذهبي و مربی قرآن به گفت و گو نشستم ، وي از مربيان قرآني است كه در طی  سال‌ ها و بدون داشتن هیچ‌ ادعایی به ویژه در زمینه دریافت حق‌الزحمه برنامه‌های مختلفی را در رابطه با آموزش قرآن در بندهای مختلف زندان اجرا کرده و توانسته است تا زندانیان را به سمت قرآن و آشنایی با کلام وحی سوق دهد.

وي مي گويد: اجرای برنامه‌ های مختلف قرآنی و نیز آموزش به زندانیان، باعث شده تا در این مدت تعداد زیادی از مددجويان زن علاوه بر اینکه با آموزه‌های قرآنی در رشته‌های مختلف آشنا شده‌اند، زمینه‌ای فراهم شود تا بتوانند آزادی خود را نیز به دست آورند حتی مجرمانی که به اعدام محکوم شده بودند نیز از مرگ حتمی نجات یافتند.

وي بيان مي كند: به نظر من اسـرار کاميابي در تمامي مراحل و جنبه هاي زندگي در آيه هاي ارزشمند قرآن نهفته است و بـراي رسـيـدن بـه مـوفـقـيت کـافي است اين آيات را با قلبي روشن به ذهن سپرده و با تفکر آنها را سرلوحه همه اعمال و رفتار خود نماييم خواهيد ديد که زندگيمان دچار تحول شگرفي خواهد شد.
 فرزانه سید اسحقی


تعداد دفعات مشاهده شده : 391
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.