/ - 1397/11/30 - . سه شنبه - 2/19/2019
کد مطلب : 63212
تاریخ ثبت : 1397/04/10-11:21

ضرورت اهتمام شهرداری کرج برای وصول مطالبات میلیاردی/ میزان سود دهی مجموعه هایی که شهرداری در آن سهام دار است مشخص شود

اعضای شورای اسلامی شهر کرج در هفتادمین جلسه علنی این شورا که صبح امروز برگزار شد، از ضعف و عدم اهتمام شهرداری این کلانشهر در وصول مطالبات از شخصیت های حقوقی و افراد حقیقی گلایه کردند و همچنین خواستار توجه بیشتر به کسب منابع پایدار درآمدی شدند.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، اعضای دوره پنجم شورای اسلامی شهر کرج در جلسه صبح امروز خود به بررسی مصوبات کمیسیون سرمایه گذاری و تامین منابع مالی پرداختند که بندهای یک الی سوم جنبه ارشادی و تذکری داشت و نیازی به مصوبه مجدد احساس نشد. در ادامه سایر بندهای مصوبات کمیسیون سرمایه گذاری مورد بازخوانی قرار گرفت که مباحث مختلفی را به همراه داشت.
 
یکی از این بندها الزام شهرداری کرج به حسابرسی و ارائه گزارش از میزان سوددهی یا زیان دهی مجموعه هایی است که شهرداری این کلانشهر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در آنها سهامدار است که مورد موافقت نمایندگان مردم قرار گرفت که نهادهایی همچون بانک شهر، بیمارستان امام خمینی (ره)، فروشگاه شهروند، نمایشگاه بین المللی استان البرز و... را شامل می شود.
 
اعضای شورای اسلامی شهر کرج همچنین دریافت عوارض از دفاتر خدمات بانکی که در فضاهای مشاعی سطح شهر استقرار یافته و به شهروندان خدمت رسانی می کنند را مورد تاکید و تصویب قرار دادند و مقرر شد شهرداری در این خصوص شیوه نامه جامعی به تصویب برساند. (برای مثال باجه های شهرنت وابسته به بانک شهر در برخی پارکها و معابر اصلی با سطح اِشغال چند متری فعالیت می کنند که پرداخت عوارض از سوی آنها هنوز برای نمایندگان مردم شفافیت لازم را ندارد.)
 
یکی دیگر از مصوبات هفتادمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج الزام شهرداری این کلانشهر به همکاری ویژه با اتحادیه ها و مجامع امور صنفی در راستای دریافت عوارض از صنوف مختلف سطح شهر در راستای ایجاد منابع پایدار درآمدی است و مقرر شد تا بخش های مربوطه نسبت به برگزاری جلسات تخصصی و دعوت از مسئولان مرتبط اقدام نمایند.
 
پیگیری ویژه در راستای اخذ مطالباتِ شهرداری کرج از نهادهای حقوقی و افراد حقیقی و ارائه گزارشی در خصوص میزان دقیق بدهی ها و مراحل طی شده برای وصول شان دیگر مصوبه جلسه امروز شورای اسلامی شهر بود که مورد استقبال رسانه ها و حاضرین نیز قرار گرفت. حسین محمدی رئیس کمیسیون محیط زیست شورای اسلامی شهر کرج در همین ارتباط از وجود بدهی های میلیاردی (بالای هزار میلیارد تومان) از سوی اشخاص حقیقی به شهرداری خبر داد که نه آنها اهتمامی برای پرداخت دارند و نه شهرداری جدیت لازم برای دریافت شان را دارد و این موارد به منافع عمومی و حقوق مادی شهر و شهروندان لطمه و آسیب می زند.
 
مهدی حاجی قاسمی رئیس کمیسیون عمران و معماری شورای اسلامی شهر کرج در همین خواستار تشکیل کمیته ای به منظور احصاء بدهکاران کلان شهرداری این کلانشهر شد و گفت: با وصول مطالبات روی زمین مانده و افزایش درآمدهای نقدی می توان زمینه را برای تکمیل پروژه های عمرانی فراهم آورد و همچنین گام های موثری در مسیر احقاق حقوق شهر و شهروندان برداشت.
 
اکبر سلیم نژاد رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج نیز در همین ارتباط بیان داشت: برخی افراد حقیقی در اثر قراردادهای تهاتری میلیاردها تومان بدهکار هستند اما برای وصول آنها چشم پوشی و اِهمال می شود و امیدواریم که در شرایط کنونی بحران درآمدی شهرداری کرج از دایره حقوقی برای وصول این درآمدهای مغفول مانده پیگیری های لازم را به عمل آورد.
 
نمایندگان مردم همچنین از مدیران ارشد شهری و کارشناسان شهرداری کرج تقاضا کردند که در صورت دعوت به کمیسیون های تخصصی برای دفاع از لوایح یا پاسخگویی به دغدغه ها و ابهامات اعضاء، به جایگاه شورای اسلامی شهر کرج احترام گذاشته و در جلسات حضور یابند. 
 

نازنین فرضی زاده

شورا جلسه شهرداری کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 311
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.