/ - 1397/11/30 - . سه شنبه - 2/19/2019
کد مطلب : 63192
تاریخ ثبت : 1397/04/07-09:26
اولویت های کمیسیون فرهنگی از زبان رییس؛
ترویج فرهنگ نماز، ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی و دکه های مطبوعاتی در کرج

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج، از ترویج فرهنگ اقامه نماز در مدیریت شهری و ایجاد ارتباط و تعامل میان شهروندان با مدیریت شهری به واسطه اقامه نماز در مساجد به عنوان اولویت ها و ضرورت هایی یاد کرد که این کمیسیون به طور ویژه به آن پرداخته است.
اکبر سلیم نژاد در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با اشاره به اینکه متاسفانه نتوانسته ایم در سال های اخیر ارتباط خوبی میان مردم و مدیریت شهری برقرار کنیم، مساجد و اماکن مذهبی را از جمله بهترین فرصت ها و ظرفیت هایی عنوان کرد که می توان از آنها برای ارایه و طرح خدمات مدیریت شهری به مردم بهره برد.

سلیم نژاد افزود: از مهمترین اقداماتی که سخنرانان و امامان جماعت شهرداری کرج می توانند انجام دهند ذکر خدمات این دستگاه به شهروندان و ایجاد پیوند بیشتر میان این دو بخش است.

وی، بخش دیگری از اولویت های کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج را ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی و تلویزیون های شهری خواند و با اعلام اینکه این تابلوها باید حقوق شهروندی، پیام های انقلابی، اسلامی، فرهنگی و اخلاقی در کنار خدمات شهرداری را به مردم نمایش دهند، به شدت از اجاره رفتن آنها به بخش خصوصی و انجام امور تجاری و اقتصادی به این واسطه انتقاد کرد.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر همچنین اهمیت ساماندهی دکه های مطبوعاتی سطح شهر را به عنوان اولویت سوم کمیسیون برشمرد و تاکید کرد: شهرداری می تواند هر گونه معبر عمومی را به منظور انجام کار فرهنگی در آن در اختیار بخش خصوصی قرار دهد.

این مسول افزود: اما متاسفانه دکه های مطبوعاتی که مقرر بود تنها به کار فرهنگی اختصاص یابد اکنون به محل فروش سیگار، تنقلات و بسیاری از اقلام دیگر تبدیل شده که این امر تاثیر بسیار نامطلوبی در فرهنگ و دیدگاه شهروندان داشته است.

به گفته سلیم نژاد، همه این بخش ها به جای کار فرهنگی، کار تجاری می کنند که این موضوع به فرهنگ شهر بسیار آسیب زده و مردم را از حقوق شان محروم کرده است. بر این اساس از مهمترین وظایف ما بازگرداندن حقوق آنها در قالب اقدامات فرهنگی است که امیدواریم بتوانیم در قالب کمیسیون فرهنگی به بخشی از این مشکلات رسیدگی کنیم.


 
عادله ارشادی مقدم
کمیسیون فرهنگی شورای شهر شهرداری کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 565
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.