/ - 1397/12/01 - . چهارشنبه - 2/20/2019
کد مطلب : 63173
تاریخ ثبت : 1397/04/05-12:54
همسر شهيد مدافع حرم؛
جنگِ برای دفاع از اسلام حد و مرز ندارد / رهبری به پسرم فرمودند بمانید و به نظام خدمت کنید

جنگ در دفاع از اسلام حد و مرزي ندارد و همه بايد در اين زمينه وارد ميدان شوند.
به گزارش پايگاه خبری مديريت شهري کرج؛ خانم آزادي همسرِ شهيد عليرضا قنواتي (مدافع حرم ) طي گفت و گويي با بيان اينكه اگر فرهنگ شهادت نبود در ۴ دهه گذشته دشمنان جمهوري اسلامي، اين نظام را بلعيده بودند اظهار كرد: اقتدار امروز ايران اسلامي به برکت فرهنگ شهادت است.
 
وي تصريح كرد: رزمندگاني که به فيض عظيم شهادت نایل آمده اند، از جان خود گذشتند تا اسلام و ايران و اعتقادات اسلامي بماند.
 
وي گفت: شهيد مدافع حرم عليرضا قنواتي 11 مهرماه 94 در حمص سوريه و در مقام مستشار نظامي بر اثر اصابت خمپاره در درگيري با گروهک تروريستي داعش به فيض شهادت نایل آمد.
 
آزادي افزود: در سال 1361 باشهيد قنواتي ازدواج کردم حاصل ازدواجمان 4 فرزند است.
 
همسر شهيد بيان كرد: شهيد قنواتي سالهاي دفاع مقدس را در جبهه و در مقابل دشمن بعثي جنگيدند و معتقد بودند براي دفاع از اسلام و سرزمين اسلام بايد در مقابل کفر ايستاد.
 
وي يادآور شد: شهيد بزرگوار در لشکر 27 محمد رسول الله (ص) خدمت مي کردند چون من شاغل بودم در کارهاي خانه و نگهداري از بچه ها کمک مي کردند خيلي صبور بودن و نظرشون اين بود که جنگ در دفاع از اسلام حد و مرزي ندارد و سرانجام براي مقابله با داعش و کفر به سوريه رفتند و در منطه حمص با اصابت ترکش خمپاره به پهلوي راست  به درجه رفيع شهادت نایل شدند و پس از دو روز پيکر وي به تهران منتقل و در زادگاهشان در جايزانشهر بين رامهرمز و بهبهان به خاک سپرده شد. 
 
وي ادامه داد: آخرين دعا و پيام شهيد بزرگوار برگزاري نماز در بيت المقدس به امامت  مقام معظم رهبري بود. 
 
 
تا ظلم باقي است بايد مقابل آن ايستاد 
 
امير قنواتي فرزند اين شهيد بزرگ مدافع حرم به معرفي سوابق کاري پدر خود پرداخت و گفت: پدرم شهيد عليرضا قنواتي متولد سال 1348 در شهر جايزان از توابع رامهرمز است؛ وي بازنشسته سپاه لشگر 27 محمد رسول الله و داراي 60 ماه سابقه حضور در جبهه هاي دوران دفاع مقدس در مناطقي نظير بستان، سوسنگرد، دهلاويه، شلمچه و ... را در کارنامه کاري خود دارد.
 
فرزند اين شهيد بزرگ مدافع حرم در مورد انگيزه هاي شهيد قنواتي براي رفتن به سوريه خاطرنشان کرد: يک روز در خانه بحث جنگ عراق و سوريه شد که پدر گفت من هم مي خواهم بروم، مادرم گفت شما کجا مي خواهي بروي، ديگر دِينت را به کشور ادا کرده اي ولي پدر در اولين فرصت از محل کارش تسويه کرد و اوايل تيرماه 94 به مدت 45 روز به سوريه رفت، پس از اين که براي چند روز به مرخصي آمد، به او گفتيم که ديگر نرو ولي او تاکيد داشت که براي ما نظامي ها تازماني که دشمن وجود دارد بايد جنگيد و تا ظلم باقي است بايدجلوي آن ايستاد و ما نبايد پشت رهبري را خالي کنيم. 
 
وي افزود: پدر هميشه مي گفت که اگر روزي من به مرگ طبيعي بميرم و امام حسين (ع) آن دنيا ازمن سوال کند که هنگامي که خانه خواهر من را خراب مي کردند تو بچه شيعه چه کار مي کردي من چه جوابي بدهم؟ اگر از من سوال کند که هنگام محرم حسين حسين ميکردي چطور اجازه دادي به حريم خواهر من تجاوز شود شما چه جوابي مي خواهيد بدهيد؟ در کل زندگي پدرم اواخر خيلي تغييرکرده بود و اکثر مواقع عبادت مي کرد. 
 
فرزند اين شهيد مدافع حرم به ديدار خانواده خود با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: يکي از آرزوهاي من ديدار با رهبرمعظم انقلاب بود، به همراه سه برادر و خواهر و مادرم به بيت رفتيم، من به رهبري گفتم که بسيار خوشحالم که کنار شما هستم و آرزويم ديدن شما بود، ايشان از کار من پرسيدند که من گفتم در وزارت دفاع هستم، سپس برادرم رضا گفت که ما مي خواهيم اعزام شويم به سوريه ولي مسول اعزام که در اين جلسه هستند نمي گذارند که آقا از مسول اعزام سوال کردند که دليل آن چيست که او نيز گفت که اين دستور مستقيم سردار قاسم سليماني است که فرزندان شهدا اجازه رفتن ندارند که رهبر معظم انقلاب نيز پاسخ داد شما بمانيد و به نظام خدمت کنيد.
 
 
فرزانه سيداسحقي
 

شهید مدافع حرم شهرداری کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 504
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.